date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۲۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

فرماندار شهرضا خبر داد: اختصاص 14 میلیارد تسهیلات مشاغل خانگی

فرماندار شهرضا خبر داد: اختصاص 14 میلیارد تسهیلات مشاغل خانگی
منبع خبر: ایمنا
دسته خبری: اقتصاد|دولت

شهرضا - فرماندار شهرضا از اختصاص یک‌میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی به این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، علی اصغر رفیعی نژاد در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان با تاکید بر ضرورت استفاده از تمامی امکانات موجود برای رفع مشکل بیکاری، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی باید اطلاع رسانی مناسبی در خصوص تسهیلات حمایتی دولت در این زمینه انجام دهند.

وی ادامه داد: وجود شهرک‌های صنعتی، موقعیت تجاری و مرکزیت مبادله کالا، نیروی جوان و تحصیل‌کرده، وجود مراکز دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان، از مهمترین زیرساخت‌های موجود در شهرستان هستند که باید از آن‌ها برای ایجاد اشتغال استفاده شود.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه نیروی جوان تحصیل کرده یکی از مهمترین سرمایه‌های کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: شهرستان شهرضا از این نظر در موقعیت مناسبی قرار دارد.

رفیعی نژاد با اشاره به اختصاص یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی به این شهرستان، اظهار کرد: از این میزان اعتبار، ۳۵۰ میلیون تومان به بخش مشاغل مستقل و یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان به بخش مشاغل پشتیبان، اختصاص یافته است که ۳۵۰ میلیون تومان آن از طریق بانک مسکن و یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان از طریق بانک توسعه تعاون، توزیع می‌شود.

وی اظهار کرد: سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری شهرستان پرداخت شده و بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از این اعتبارات نیز تصویب و در مرحله واگذاری به متقاضیان است.

فرماندار شهرضا با اشاره به تسهیلات اشتغال فراگیر این شهرستان، خاطرنشان کرد: ۳۸۸ میلیارد و ۹۴۲ میلیون و ۲۶۶ هزار ریال از این اعتبارات به متقاضیان واگذار شده است.

رفیعی نژاد با تاکید بر ضرورت رفع موانع تولید و سرمایه گذاری، اظهار کرد: مردم و مسئولان نظامی اسلامی در طول چهار دهه گذشته ثابت کرده‌اند که با وحدت و همبستگی و روحیه جهادی می‌توانند هم مشکلات را رفع کنند.

وی با بیان اینکه آینده انقلاب اسلامی بسیار روشن و امیدبخش است، تاکید کرد: باید روحیه امیدواری مردم نسبت به آینده را حفظ و تقویت کنیم.

فرماندار شهرضا اضافه کرد: حمایت مردم مهمترین سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی است که تاکنون در همه زمینه‌ها، راهگشای رفع مشکلات و مقابله با تهدیدهای دشمنان بوده است.

نمایش موجودیت‌ها