date_range یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۲:۲۳:۰۰ ب.ظ

رنج‌کش: بیش از 7000 کودک یتیم اصفهانی بدون حامی هستند

رنج‌کش: بیش از 7000 کودک یتیم اصفهانی بدون حامی هستند
منبع خبر: ایمنا

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان گفت: 24 هزار فرزند در طرح اکرام و محسنین در استان اصفهان وجود دارد که از این میزان حدود 17 هزار و 336 نفر دارای حامی هستند اما هفت هزار و 130 نفر از این فرزندان هنوز حامی ندارند.

مهدی رنج‌کش در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا ، اظهار کرد: طرح اکرام ایتام مربوط به فرزندان یتیمی است که تحت پوشش کمیته امداد هستند و هیچ منبع درآمدی ندارند.

وی با بیان اینکه در بخش کمک به ایتام دو طرح اکرام و محسنین سال‌هاست که در حال اجرا شدن است، افزود: طرح اکرام مربوط به فرزندان یتیم است که تحت پوشش امداد هستند و این فرزندان یا تنها پدر ندارند یا از هر دو نعمت پدر و مادر محروم هستند که در این طرح برای آنها حامی مالی در نظر گرفته می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به اینکه میزان کمک حامیان اختیاری است، افزود: این کمک حامی به کودک یتیم ماهانه انجام می‌شود و پس از گذشت مدتی حتی امکان ملاقات با خانواده کودک را دارد.

رنج‌کش با بیان اینکه طرح محسنین هم مانند طرح اکرام است، تصریح کرد: تفاوت طرح اکرام و محسنین در این است که در طرح اکرام کودک یتیم است، اما در طرح محسنین این فرزندان پدر دارند اما بنا به دلایلی شامل ازکار افتادگی، بیماری یا طلاق دچار مشکلات هستند و در هر دو طرح میزان کمک مالی از ۳۰ هزارتومان برای هر یتیم شروع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۴ هزار فرزند یتیم و تحت پوشش طرح محسنین در استان اصفهان داریم، گفت: از این میزان حدود ۱۷ هزار و ۳۳۶ نفر دارای حامی هستند اما هفت هزار و ۱۳۰ نفر از این فرزندان هنوز حامی ندارند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان با درخواست از خیرین برای حمایت از این فرزندان، اظهار کرد: از ۱۵ تا ۲۱ ماه مبارک رمضان که هفته اطعام و ایتام است این برنامه در حال اجرایی شدن است و در ماه مبارک رمضان ۳۰۰ پایگاه در مساجد، گلستان شهدا، میدان امام پایگاه‌های ما فعال است.

وی با اشاره به فعال بودن پایگاه‌های طرح اکرام ایتام در شب‌های قدر، تصریح کرد: روز ۲۱ ماه مبارک رمضان هم دفاتر و مراکز نیکوکاری امداد باز و ارائه خدمات خواهند داشت، همچنین در این روز چهار پایگاه مرکزی در خیابان فردوسی دفتر کمیته امداد، مسجد نورباران، گلستان شهدا و مسجدالنبی (ص) دایر برای کمک مردم خیرخواه خواهد بود.

رنج‌کش در خصوص حمایت از کودکان در هر نقطه کشور یا استان زمینه فراهم است، خیرین می‌توانند از هرنقطه استان یا کشور که علاقمند هستند حمایت فرزندان را بر عهده بگیرند حتی امکان حمایت از فرزندان شهر، محله یا استان خود وجود دارد.

وی با بیان اینکه علاوه بر مراجعه حضوری امکان ثبت نام در سایت هم برای خیرین وجود دارد، افزود: سایت mohsenin.ir  برای ثبت نام غیرحضوری خیرین درنظر گرفته شده است.

نمایش موجودیت‌ها