date_range دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۵۵:۰۸ ب.ظ

همتی: تلاش برای تامین دینار اربعین به نتیجه نرسید

همتی: تلاش برای تامین دینار اربعین به نتیجه نرسید
منبع خبر: ایمنا

رئیس‌کل بانک مرکزی از به نتیجه نرسیدن مذاکره با مسئولان عراق برای تامین دینار مورد نیاز برای زائران اربیعن خبر داد و از افرادی که قصد سفر به عراق برای مراسم عظیم اربعین را دارند خواست از هم‌اکنون برای تامین دینار مورد نیاز خود از بانک‌ها و صرافی‌های مجاز اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، عبد الناصر همتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام ضمن تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهارکرد: به‌رغم تداوم فشار حداکثری، بازار ارز، به روند با ثبات خود ادامه می‌دهد و شرایط تحت کنترل و رصد است. علاوه بر این طی کمتر از شش ماه سال جاری بیش از ۱۶ میلیارد یورو برای کالاها و خدمات اساسی و ضروری کشور از طریق بانک مرکزی و سامانه نیما و سایر روش‌ها تامین شده است که این روند به حول و مدد الهی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: برنامه ساماندهی نیازهای ارزی کشور در چهارچوب اقتصاد مقاومتی و بدون توجه به برنامه " اعتبار متصل به نفت اروپا" تنظیم شده است، ولی با توجه به اهمیت سرمایه‌گذاری بلند مدت در کشور برای رشد اقتصادی و بهبود رفاه مردم، جذب اعتبارات در چهارچوب برجام و مذاکرات دولت با طرف‌های خارجی مفید است.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین تصریح کرد: بانک مرکزی تلاش خود را برای تامین نیاز ارزی حج واجب انجام داد اما با توجه به شرایط پیچیده ارزی کشور، اولویت بانک، تامین نیازهای اساسی و دارو است، لذا در مقطع کنونی، تامین نیاز ارز عمره مستحبی نمی‌تواند در اولویت کاری بانک باشد.

نمایش موجودیت‌ها