date_range یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

در آیین " شناسنامه شهر" صورت می‌گیرد؛ رونمایی از سردیس شهیدان خرازی و غازی

در آیین " شناسنامه شهر" صورت می‌گیرد؛ رونمایی از سردیس شهیدان خرازی و غازی
منبع خبر: ایمنا
دسته خبری: جامعه|آیین

آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس با عنوان " شناسنامه شهر" سه‌شنبه سوم مهرماه در محل گلستان شهدا با حضور سردار مرتضی قربانی مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران، ایثارگران، جانبازان، خانواده معزز شهدا و یادگاران دفاع مقدس، مسئولان شهری و استانی برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، رونمایی از سردیس شهید حسن غازی و شهید حاج حسین خرازی، ادای احترام به شهدا و عطرافشانی قبور مطهر از جمله برنامه‌هایی است که در این آیین و در جوار قبور شهدای گمنام برگزار خواهد شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان در خصوص رونمایی از سردیس شهیدان خرازی و غازی همزمان با هفته دفاع مقدس گفت: اندازه این سردیس‌ها یک و نیم برابر اندازه واقعی و جنس سردیس‌ها از برنز و فایبرگلاس است.

حسن موذنی با بیان اینکه ساخت این سردیس‌ها حدود دو ماه طول کشیده است، افزود: سردیس شهید حسن غازی توسط «احسان حاجی آقا معمار» و سردیس سردار خرازی توسط «جعفر نجیبی» ساخته شده است که از هنرمندان برجسته مجسمه‌سازی در گرایش چهره‌سازی، دارای آثار شاخص و عضو انجمن مجسمه سازان ایران هستند.

وی تصریح کرد: تا به امروز هیچ‌گونه نماد یا سردیسی از شخصیت‌هایی همچون شهید خرازی ساخته نشده بود و این برای نخستین بار است که چنین کار با ارزشی صورت گرفته و امیدواریم در آینده بتوان سردیس دیگر مفاخر، شخصیت های ارزشمند و شهدا را نیز به چهره شهر اضافه کرد.

به گزارش ایمنا ، این سردیس‌ها پس از رونمایی در گلستان شهدا در محدوده محل زندگی این شهیدان نصب خواهد شد.

نمایش موجودیت‌ها