date_range جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۲۲:۰۰ ق.ظ

قاسمیان: استفاده از منابع آبی جدید برای کشت پاییزی در دهاقان ممنوع!

قاسمیان: استفاده از منابع آبی جدید برای کشت پاییزی در دهاقان ممنوع!
منبع خبر: ایمنا

دهاقان - فرماندار شهرستان دهاقان گفت: استفاده از منابع آبی جدید برای کشت پاییزی ممنوع است.

علی اصغر قاسمیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: منابع آبی جدید مثل چاه های بحران اجازه کشت پاییزی را در شهرستان نمی دهد و تنها برای حفظ درختان و حراست از باغ ها و مزارع کشاورزی باید به کار رود.

وی با بیان اینکه تامین آب آشامیدنی از اولویت های مسئولان است، گفت: با گذر زمان اهمیت این مسئله بیش از پیش مشخص می شود البته برای مدیریت آب آشامیدنی نیاز به برنامه ریزی های دقیق تر وجود دارد.

فرماندار شهرستان دهاقان، با اشاره به برداشت های بی رویه از منابع آبی، خاطرنشان کرد: نگاه مسئولان، مردم و به ویژِه کشاورزان به آینده باید دقیق تر باشد و با صرفه جویی از منابع آبی موجود استفاده بهینه داشته باشند.

قاسمیان عملکرد اداره های آب و فاضلاب شهری، روستایی و منطقه ای شهرستان را در سال جاری مطلوب عنوان کرد و گفت: خوشبختانه همت مسئولان و برنامه ریزی های شورای حفاظت از منابع آب باعث شده آب آشامیدنی در شهر و روستاها تامین و به بقای کشاورزی کمک شایانی شود.

وی از حفر چاه ها به صورت مجتمعی برای تامین آب آشامیدنی روستاها خبرداد و افزود: استفاده از بعضی چاه های موجود و حفر چاه های بحران برای تامین آب آشامیدنی روستاها به گونه ای برنامه ریزی شده که تعداد چاه ها کمتر باشد و روستاهای بیشتری از این چاه ها استفاده کنند.

فرماندار شهرستان دهاقان، خاطرنشان کرد: قبلا برای تامین آب آشامیدنی روستاها، هر روستا چاه جداگانه ای داشت، اما با توجه به سیاست های جدید یک چاه می تواند آب مورد نیاز دو یا چند روستا را تامین کند.

نمایش موجودیت‌ها