date_range جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۳:۰۰ ق.ظ

واشنگتن‌پست: ترکیه اسناد صوتی و تصویری شکنجه و قتل خاشقچی را دارد

واشنگتن‌پست: ترکیه اسناد صوتی و تصویری شکنجه و قتل خاشقچی را دارد
منبع خبر: ایمنا

روزنامه واشنگتن‌پست به نقل از مقام‌های آمریکایی و ترکیه‌ای نوشت، دولت ترکیه به مسئولان آمریکا گفته است که مستنداتی صوتی و تصویری در اختیار دارد که ثابت می‌کند، «جمال خاشقچی» در داخل کنسولگری عربستان در استانبول کشته شده است.

به گزارش ایمنا ، مقام های آمریکایی و ترک به واشنگتن پست گفتند، این اسناد نشان می دهد یک تیم امنیتی سعودی خاشقچی را در کنسولگری بازداشت کرده و سپس وی را کشته و مثله اش کرده اند.

یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، اظهار کرد: سند صوتی از داخل سفارت بیان می کند که پس از ورود جمال چه اتفاقی افتاده است. صدای وی و صدای مردانی را می توان شنید که به عربی سخن می گویند. می توان شنید که وی چگونه بازجویی و شکنجه شده و به قتل رسیده است.

یک منبع دیگر نیز گفته است که طبق سند صوتی می توان صدای ضرب و شتم خاشقچی را شنید.

به نوشته واشنگتن پست، وجود این شواهد توضیح می دهد که چرا مقام های ترکیه سریعا عربستان سعودی را مقصر قتل خاشقچی معرفی کردند، اما این مقام ها در انتشار این اسناد محتاط بوده و بیم آن دارند که نحوه جاسوسی ترک ها از سفارت خارجی در کشورشان را افشا کند.

هنوز معلوم نیست که آیا مقام های آمریکایی این اسناد صوتی و تصویری را مشاهده یا شنیده اند یا نه، اما مقام های ترکیه محتوای این اسناد را برای همتایان آمریکایی خود تشریح کرده اند.

خاشقچی که از منتقدان آل سعود است دوم اکتبر (دهم مهر ماه) برای دریافت اسناد مربوط به ازدواجش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد اما پس از آن اطلاعی از سرنوشت وی در دست نیست. مقام های سعودی مشارکت در ناپدید شدن وی را رد کرده اند.
منبع:ایرنا

نمایش موجودیت‌ها