date_range دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۱۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

امیرسرتیپ حاتمی: قدرت بازدارندگی که ضامن صلح- و امنیت است را حفظ می‌کنیم

امیرسرتیپ حاتمی: قدرت بازدارندگی که ضامن صلح- و امنیت است را حفظ می‌کنیم
منبع خبر: ایمنا
دسته خبری: سیاست|دولت

وزیر دفاع در مراسم رونمایی از موشک فاتح گفت: با داشتن صنایع دفاعی به‌روز، هوشمند و قدرتمند است که می‌توانیم از صلح- محافظت کنیم.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امیرسرتیپ حاتمی در مراسم رونمایی از نسل جدید موشک‌های نقطه زن زمینی و دریایی افزود:­ امروز می‌توانیم از تمامی موانع و سدهای ضد موشکی عبور کنیم که برای تضعیف قدرت بازدارندگی ما بر روی آن‌ها سرمایه گذاری‌های کلان می‌شود.

وزیر دفاع افزود: امروز هیچ مانعی نمی‌تواند مقابل این موشک بایستد و علت آن انعطاف پذیری بالا، تاکتیک پذیری بالا و توان بالایی است که در انتخاب هدف دارد.­ با دستاوردهای جدید به ویژه این موشک ما برای مدت‌ها می‌توانیم امنیت خود را تضمین کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی­ با تاکید براینکه موشک فاتح مبین صد در صد تولید داخل است، گفت:­ در طراحی، تولید زیرسامانه ها­ و در تجمیع و تست این موشک هیچ نوع وابستگی نداریم­ و به طور کامل یک محصول داخلی است.

وی با بیان اینکه صنعت دفاعی یکی از مولفه‌های اصلی استقلال کشور­ و ضامن امنیت وثبات آن و عقبه نیروهای مسلح است، افزود:­ با داشتن صنایع دفاعی بروز، هوشمند و قدرتمند است که می‌توانیم از صلح­ محافظت کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی گفت: صلح زمانی برقرار می‌شود که دشمنان به ویژه دشمنانی که علیه ما اقدام می‌کنند و فقط زبان قدرت را می‌فهمند، ما هم صنایع دفاعی پیروز و هوشمندی داشته باشیم که امروز دارای چنین صنایع دفاعی هستیم.

وی دانشمندان توانمند را سرمایه اصلی در صنعت دفاعی بیان کرد که متکی به علم و فناوری بومی خود و با نقشه راه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری و هدایت‌های ایشان­ و­ با مدیریت جهادی و انقلابی توانستند به نیازهای پیچیده، متحول و فراوان نیروهای مسلح پاسخ دهند.

وی گفت: امروز از محصولی رونمایی می‌کنیم که بخش قابل توجهی از آنچه در مجلس به مردم و نمایندگان ملت قول دادیم، محقق می‌شود.
وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان ما هزینه‌های بسیار زیادی را برای دریافت تسلیحات­ و تجهیزات روز دنیا­ انجام می‌دهند، افزود: آمریکا هزینه‌های چندصد میلیارد دلاری در این زمینه دارد­ در حالی که ما حداقل هزینه‌ها و با رعایت اقتصاد دفاع و متکی بر هوشمندی­ می‌توانیم از صلح، محافظت و قدرت بازدارندگی خود را حفظ کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی­ لازمه این هوشمندی را دقت در حرکت بیان کرد و گفت:­ ما به مردم قول دادیم که همه مولفه‌های دفاعی را ارتقا می‌دهیم که قدرت موشکی یکی از اصلی‌ترین آنهاست.

وی تصریح کرد: ما برای اینکه در دام موازنه تسلیحاتی نیفتیم باید بتوانیم سرمایه‌های خود را در جاهایی که لازم است، استفاده کنیم که چابکی، رادارگریزی، دقت، مقابله با جنگ الکترونیکی، عملیات در صحنه‌های پیچیده و سرعت از جمله آنهاست.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز موشکی را رونمایی کردیم که واجد همه این ویژگی هاست، گفت: موشک فاتح مبین هر هدفی را در خشکی­ و دریا و در تمامی شرایط آب و هوایی، ­اقلیمی­، محیطی و نیز در روز، شب، هوای بارانی و مه آلود می‌تواند مورد اصابت قرار دهد و ­مانند صاعقه روی هدف خود فرود آید.

وی با بیان اینکه خانواده فاتح یک موشک کوتاه بُرد است، افزود: این موشک، سلاحی موثر است و بخش مهمی از نیازمندی‌ها را تامین می‌کند.

امیر سرتیپ حاتمی­ این اقدام را گامی مهم بیان کرد­ و گفت: زمانی که ما به این فناوری دست یافتیم به سرعت می‌توانیم آن را به همه خانواده‌ها تعمیم دهیم.

وی افزود: چه بسا در آینده‌ای نزدیک بگوییم که خانواده فاتح بر روی خانواده ذوالفقار نیز پیاده سازی شده است که با آن کار ما می‌توانیم دشمنان را با فاصله‌های بسیار زیاد در مرزهای شرف­ و آب و خاک مان نگه داریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح این دستاورد بسیار مهم را به فرمانده کل قوا­ و نیروهای مسلح تبریک گفت­ و خطاب به ملت افزود:­ مردم به زندگی و کار اقتصادی خود برسند؛­ چرا که امروز دشمن اقتصاد ما را هدف قرار داده و­ همه ملت با تمام وجود و انسجام وهمدلی تلاش کنند چرا که فرزندان آنان­ در نیروهای مسلح از حاصل کار و دسترنج­ ملت با قوت حمایت می‌کنند.

امیرسرتیپ حاتمی با بیان اینکه ملت همیشه در امنیت کامل خواهند بود، تصریح کرد:­ در این مسابقه‌ای که میان همه قدرت‌های دنیا وجود دارد ما خواهیم توانست بازدارندگی خود که ضامن صلح­ و امنیت کشور­ و منطقه است، حفظ کنیم. وی ابراز امیدواری کرد­ شاهد گام‌های بعدی باشیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح­ در پاسخ به سوالی در مورد برخورد اخیر آمریکا با ایران و ایرادهایی که برخی کشورهای اروپایی­ به سیستم دفاعی ایران­ وارد می‌کنند، گفت: بارها گفته اند و آنچه در مورد قدرت دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران گفته می‌شود یک ادعای بی ارزش و دخالت است.

امیرسرتیپ حاتمی افزود: هیچ ملتی به ویژه ملت سرفراز ایران اجازه مداخله در امور بسیار مهم صنایع دفاعی را به هیچ قدرت خارجی نخواهد داد.

وی گفت: آنچه از محدودیت‌ها، فشارها­ و جنگ روانی علیه ما انجام می‌شود حاصلش فقط اطمینان بیشتر ما به این راه است و ما را مطمئن‌تر می‌کند که باید برای ضمانت صلح و امنیت این راه را با سرعت، هوشمندی و دقت ادامه دهیم.

امیرسرتیپ حاتمی افزود: حاصل همه آن فشارها و محدودیت‌ها تحکیم اراده ماست که ملت بخشی از آن را می‌بینند و یقینا این راه­ با قوت ادامه پیدا خواهد کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح­ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۳۱ مرداد سالروز صنعت دفاعی گفت: امروز فرزندان رشید ملت با اتکا به قدرت الهی و روحیه و مدیریت جهادی و با بهره مندی از رهنمودهای فرمانده کل قوا و حمایت‌های دولت قادرند تمامی نیازهای متنوع و پیچیده کشور در عرصه دفاعی را تامین کرده و با شناسایی، رصد و درک صحیح و به هنگام از تهدیدات نظام سلطه و دشمنان نظام اسلامی بومی سازی محصولات راهبردی و دفاعی مورد نیاز کشور و نیروهای مسلح را در اولویت قرار داده و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

نمایش موجودیت‌ها