date_range جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۲۰:۰۰ ب.ظ

کی‌روش در گفتگو با شبکه بی‌بی سی: فکر می‌کنم بازیکنان ما باید از مسی و رونالدو کفش بگیرند

کی‌روش در گفتگو با شبکه بی‌بی سی: فکر می‌کنم بازیکنان ما باید از مسی و رونالدو کفش بگیرند
منبع خبر: ایمنا
دسته خبری: ورزش|فوتبال

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: تحریم‌هاروی همه بخش‌ها تاثیر می‌گذارد، وقتی شما نتوانید حرکت کنید، سفر بروید و وسیله تهیه کنید، باعث می‌شود تا اینگونه اتفاقات مقابل تلاش‌ها بایستند. این‌طور فکر می‌کنم که بازیکنان ما سراغ مسی و رونالدو بروند تا از آنها کفش قرض بگیرند چون آنها خیلی کفش دارند.

به گزارش ایمنا ، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران در مصاحبه با شبکه بی بی سی درباره تاثیر تحریم ها در ۷ و نیم سال حضور در تیم ملی ایران اظهار کرد: خیلی خیلی سخت است، به عنوان یک مرد ورزشی فکر نمی کنم سیاست موضوع جالبی باشد و این شرایط را سخت و غیر اخلاقی می بینم. به عنوان یک مربی فوتبال من باید در زمینه فوتبال کار کنم و کمک کنم کیفیت بازی بالا برود و نقشی در ایجاد همبستگی داشته باشم اما اکنون این موضوع مطرح نیست.

وی افزود: فوتبال فقط در تیم ملی بزرگسالان نیست بلکه شامل همه چیز می شود. تیم های سنی زیر ۲۱ سال و کمتر هم است یک درصد حرفه ای و ۹۹ درصد فوق العاده خاص است. فدراسیون خرسند از کیفیت و شادی هزاران طرفدار فوتبال است و من امیدوارم فیفا کمک کند جلوی ورود سیاست به فوتبال را بگیرد.

کی روش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تحریم ها بر فوتبال ایران تاثیر گذاشته؟ گفت: این اتفاق روی همه بخش ها تاثیر می گذارد، وقتی شما نتوانید حرکت کنید، سفر بروید و وسیله تهیه کنید، باعث می شود تا اینگونه اتفاقات مقابل تلاش ها بایستند. این طور فکر می کنم که بازیکنان ما سراغ مسی و رونالدو بروند تا از آنها کفش قرض بگیرند چون آنها خیلی کفش دارند، دغدغه های به این شکل خوب نیست و مسائل مالی که روی فوتبال تاثیر می گذارند. این در حالی است که ما باید به هزاران هواداری که به ورزشگاه می آیند فوتبال عرضه کنیم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به نحوه قراردادش با ایران و نحو گرفتن دستمزدش تصریح کرد: دستمزد برایم مهم نیست و من بدون قرارداد دارم با ایران کار می کنم.

کی روش در پاسخ به سوال خبرنگار که آیا این به معنای مجانی کار کردن برای تیم ملی ایران است؟ خاطر نشان کرد: نه این طور نیست. من همه چیز را درنظر می گیرم، چیزهای مهم تری وجود دارد که مطرح کردنش ارزش دارد، مشارکت در کار تیم و پیش بردن بازیکنان بعد از این همه سال هم از نکات مهم است.

وی ادامه داد: البته بدون توافق با یک باشگاه یا تیم مسلم است که کار پیش نمی رود و نیاز به کمک اسنجت. فیفا باید در امور تحریم سیاسی وارد شود تا راه حلی برای مبالادت پولی یا مالی صورت گیرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا گزینه سرمربیگری تیم ملی مکزیک بوده یا خیر؟ تاکید کرد: شاید یک زمانی به عنوان گزینه بتواند مطرح شود. اما مشارکت من و تصمیم من در مسیر حمایت از تیم ملی، بازیکنان و فدراسیون فوتبال ایران است. تلاش کنم تا پروژه تیم ملی ایران شکل بگیرد و بعد از ۷ سال و نیم به سرانجام برسد تا در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ قهرمانی حاصل شود که هدف من است.

منبع: وبسایت نود

نمایش موجودیت‌ها