جلوگیری از خروج 10 میلیارد دلار ارز از کشور

جلوگیری از خروج 10 میلیارد دلار ارز از کشور
منبع خبر: ایمنا
دسته خبری: اقتصاد|مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت-: با اجرای مصوبه ممنوعیت ورود هزار و 339 قلم کالا، از خروج حدود 10 میلیارد دلار- ارز از کشور جلوگیری می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، محمدرضا پور ابراهیمی اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌ها در تخصیص ارز­ برای واردات کالا، بیشتر کالاها که واردات آنها را مجلس شورای اسلامی ممنوع کرد کالاهایی است که در داخل تولید می‌شود.

وی گفت: در این مصوبه مجلس ۱۰ سر فصل قلم کالایی در نظر گرفته شده که نخستین سر فصل آنها کالاهایی است که نمونه آن در داخل تولید می‌شود و هیچ دلیلی برای خروج ارز از کشور در این زمینه وجود ندارد.

پورابراهیمی گفت: بر اساس سرفصل دوم­ واردات کالاهای غیر ضروری که اولویت واردات کشور محسوب نمی‌شوند ممنوع است. وی اضافه کرد: ­اجرای ­این مصوبه ­مجلس بر اساس گزارش‌های وزارت­ صنعت، معدن و تجارت درباره جزییات واردات این کالاهاست.

به گزارش ایبِنا، بر اساس ابلاغیه وزیر صنعت به سازمان توسعه تجارت و در پی تصمیم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ثبت سفارش ۱۳۳۹ ردیف کالا ممنوع شد.

 محمد شریعتمداری وزیر صنعت، ‌ معدن و تجارت طی نامه‌ای در مورخ ۳۰ خرداد به رئیس سازمان توسعه تجارت فهرست گروه چهارم کالایی را که ثبت سفارش آن‌ها ممنوع شده است ابلاغ کرد.

در این نامه آمده است: بدین‌وسیله فهرست گروه چهارم کالایی شامل ۱۳۳۹ ردیف تعرفه ۸ رقمی که ثبت سفارش آن‌ها در جلسه روز جاری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ممنوع گردیده، جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

لازم به ذکر است که کلیه ثبت سفارشات صادره قبلی مربوط به این ردیف‌ها فاقد اعتبارند مگر این‌که قبل از این تاریخ توسط شبکه بانکی تامین ارز گردیده و یا بدون انتقال ارز باشند.

نمایش موجودیت‌ها