date_range جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۳۰:۰۰ ب.ظ

اسرائیل: اجازه نمی‌دهیم که ایران در سوریه پایگاه داشته باشد

اسرائیل: اجازه نمی‌دهیم که ایران در سوریه پایگاه داشته باشد
منبع خبر: نامه نیوز

آیلت شاکد، وزیر دادگستری اسرائیل گفت: ما به ایران اجازه نخواهیم داد در سوریه پایگاهی داشته باشد. ما به حزب‌الله اجازه نخواهیم داد به سلاح‌های دقیق دست پیدا کند.

به گزارش نامه نیوز، آیلت شاکد  در گفت‌وگو با اورشلیم پست در مورد تحریم‌های ایران که در چهارم ماه نوامبر اعمال خواهند شد گفت: این تحریم ها به شدت آسیب خواهند رساند.

وی که همچنین عضو کابینه‌ داخلی امنیتی رژیم صهیونیستی نیز هست گفت که اسرائیل آماده است  در صورت کافی نبودن  تحریم‌ها هر کاری برای جلوگیری جمهوری اسلامی ایران از آن‌چه دستیابی به بمب هسته‌ای می‌خواند، انجام دهد.

با توجه به این که بسیاری از متخصصان ارشد اقتصادی و دفاعی در این باره تردید دارند تا زمانی که ایران حمایت کشورهایی همچون چین، روسیه و دیگر کشور های آسیایی را داشته باشد تحریم‌ها به طور کامل رویکرد ایران را عوض کند، شاکد در این باره گفت: اسرائیل باید همیشه برای حرکت کردن به سمت افق‌های دیگر آماده باشد.

وی در ادامه با بیان این که ما به ایران اجازه نخواهیم داد در سوریه پایگاهی داشته باشد. ما به حزب‌الله اجازه نخواهیم داد به سلاح‌های دقیق دست پیدا کند، گفت که با وجود موشک‌های S-300 با چالش‌های بیشتری روبه رو هستیم که برای اسرائیل خوب نیست، اما راهی پیدا خواهیم کرد تا به‌ آن‌ها رسیدگی کنیم.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی همواره به دنبال آن بوده تا ادعاهای بی اساس خود را در مواقع مختلف به کشورمان نسبت دهد. به تازگی شاهد عملکرد نمایشی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل برای اثبات ادعای دروغین خود در مورد وجود تاسیسات مخفی اتمی ایران بودیم. 

علیرغم تاکید مقامات ایرانی بر حضور مستشاری نظامی در سوریه  که با رضایت دولت این کشور انجام شده است، آمریکا و اسرائیل هنوز هم در تلاشند تا با دامن زدن به این مسئله وغیرقانونی جلوه دادن آن توجه مجامع بین‌المللی را از کارشکنی های خود در صلح و امنیت جهانی منحرف کنند.

نمایش موجودیت‌ها