date_range دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۵۹:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

آخرین اخبار از تشکیل حزب جدید منتجب‌نیا

آخرین اخبار از تشکیل حزب جدید منتجب‌نیا
منبع خبر: نامه نیوز

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی آخرین خبرها از تشکیل حزب انشعاب یافته از این حزب را تشریح کرد.

رحمت‌اله بیگدلی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین خبرها از تشکیل حزب جدید توسط مخالفان‌ الیاس‌ حضرتی‌ و وضعیت فعلی حزب اعتماد ملی گفت:‌ تا امروز چندین جلسه با همباوران حزبی برای تمهید مقدمات تاسیس حزب جدید برگزار کرده‌ایم.
وی افزود‌: در یکی از این جلساتی که اخیرا  تشکیل‌ شده، مسائل  مهمی در باره مرامنامه حزب جدید و ضرورت راه‌اندازی آن‌ مطرح شد. از سوی دیگر در این جلسات مسائل دیگری چون آسیب‌شناسی حزب اعتماد ملی و جبهه‌ اصلاحات و ضرورت‌ انشعاب از حزب اعتماد ملی و تاسیس‌ حزب جدید‌ در راستای اعتلای جبهه‌ اصلاحات مورد بررسی قرار گرفت.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: مقرر شد تا در روزهای آینده نیز جلساتِ تیمِ موسس‌ حزب جدید با حضور نیروهایی که تا کنون در رده‌های مختلف حزب اعتماد ملی حضور داشته و امروز خواستار تاسیس حزب جدید هستند و همچنین‌ همراهان دیگر‌ برگزار شود.

بیگدلی در باره نام این حزب جدید گفت: در خصوص‌ نام‌ حزب جدید، ما برای علاقه‌مندان حضور در این حزب در سراسر کشور فراخوان داده‌ و از آن‌ها خواسته‌ایم تا نام پیشنهادی خود را اعلام کنند. تا کنون‌ برخی دوستان نام‌های متعددی‌ را پیشنهاد داده‌اند. در نهایت نام حزب جدید به شیوه‌ای کاملا دموکراتیک و با نظرخواهی از هواداران و اعضای حزب در سراسر کشور انتخاب می‌شود. 

این عضو ارشد حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سوال که پس از تاسیس حزب جدید توسط اعضای تاثیرگذار حزب اعتماد ملی از جمله حجت‌الاسلام منتجب‌نیا تکلیف عضویت آن‌ها در حزب اعتماد ملی چه می‌شود؟ تصریح کرد: بر اساس قانون جدید احزاب، افراد نمی‌توانند به شکل همزمان عضو موثر دو حزب فراگیر باشند، اما امکان این وجود دارد که فردی همزمان به عنوان عضو موثر یک حزب فراگیر و  عضو عادی حزب فراگیر دیگر فعالیت کند. 

وی ادامه داد: از آن‌جا که ما کنگره اعلامی‌ِ ششم مهرماه حزب اعتماد ملی را غیرقانونی و نامشروع می‌دانیم در این کنگره  شرکت نمی‌کنیم که در صورت برگزاری این کنگره، عدم شرکت ما موجب می‌شود تا دیگر به عنوان عضو‌ شورای مرکزی انتخاب نشویم و  طبعا عضو موثر حزب نباشیم. البته‌ عدم حضور ما در کنگره ششم مهر  به معنای قطع کامل ارتباط با این حزب نیست و ما می‌توانیم عضو عادی حزب باشیم‌.

بیگدلی تاکید کرد: تا زمانی که حصر آقای کروبی به پایان‌ نرسیده و ایشان از اتفاقات ماه‌های گذشته‌ و کودتای اخیر در حزب باخبر نشده‌اند، برنامه‌ای برای  استعفا از عضویت در حزب اعتماد ملی نداریم و منتظریم که ان‌شاءالله رفع حصر شود و ما حقایق‌ را با ارائه مستنداتی که بنا به‌ ملاحظاتی قصد انتشار آن‌ها را نداریم با ایشان در میان بگذاریم و پس‌ از اعلام نظر آقای کروبی تصمیم لازم را برای ماندن و یا نماندن همیشگی بگیریم‌.

بیگدلی‌ در باره شکایت خود از حضرتی و تیم او گفت: پیگیری قضایی‌ در باره تخلفات آقای‌ حضرتی ادامه دارد و دادگاه رسیدگی به‌شکایت از تخلفات‌ ایشان آبان‌ماه برگزار می‌شود‌. 

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در باره زمان برگزاری مجمع عمومی حزبِ منشعب‌ از حزب اعتماد ملی یاد‌آور شد: به محض این‌که تکلیف اعضای هیات موسس و مرامنامه و اساسنامه‌ حزب قطعی‌‌ شود، درخواست تاسیس حزب در اختیار کمیسیون ماده ده قانون فعالیت احزاب قرار می‌گیرد و پس از تایید کمیسیون‌، اقدامات لازم برای  برگزاری اولین مجمع عمومی حزب جدید و انتخاب‌ اعضای شورای مرکزی را انجام خواهیم‌ داد. 
نمایش موجودیت‌ها