date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۶:۰۰:۰۰ ق.ظ

ویتامین‌هایی که کمبودش سبب بروز سرطان در زنان می‌شود

ویتامین‌هایی که کمبودش سبب بروز سرطان در زنان می‌شود
منبع خبر: نامه نیوز

جراح و متخصص زنان با اشاره به اینکه کمبود ویتامین A ،C و اسیدفولیک زنان را در معرض خطر ابتلا به انواعی از سرطان قرار می‌دهد، گفت: تشخیص به‌موقع سرطان، موفقیت 100 درصدی در درمان را می‌تواند به همراه داشته باشد.

 الهام السادات هاشمیان نایینی  با اشاره به اینکه سرطان دهانه رحم یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در زنان است، گفت: این سرطان به راحتی در مراحل اولیه قابل تشخیص و درمان کامل است.
به گزارش نامه نیوز وی افزود: در صورتی که تشخیص این بیماری به تاخیر افتد، درمان مشکل و گاهی ناموفق است همچنین زنانی که چندین بار ازدواج کرده‌اند، بیشتر مستعد ابتلا به این سرطان هستند.

هاشمیان نایینی گفت: این سرطان با یک آزمایش ساده و بدون درد به‌نام پاپ اسمیر به راحتی تشخیص داده می‌شود و در صورت تشخیص به هنگام، میزان موفقیت درمان در مراحل اولیه 100 درصد است و بیمار بهبودی کامل خود را به دست می آورد.

وی با بیان اینکه سرطان دهانه رحم در مراحل اولیه اغلب بدون علامت است گفت: با پیشرفت بیماری می توان علائمی را مشاهده کرد که شایع‌ترین آنها خونریزی غیرطبیعی و ترشح واژینال غیرطبیعی که اغلب نیز بدبو هستند.
این جراح و متخصص زنان گفت: تقریبا 80 تا 90 درصد از بیماران الگوهای مختلفی از خونریزی های غیرطبیعی را نشان می دهند که شامل، خونریزی غیرطبیعی قاعدگی، لکه بینی بین قاعدگی‌ها و خونریزی پس از یائسگی و در بعضی از بیماران نیز تنها نشانه وجود سرطان دهانه رحم، ترشح  واژینال غیرطبیعی است.

هاشمیان نایینی گفت:زنانی که دخانیات مصرف می کنند و افرادی که دچار کمبود ویتامین A ،C و اسید فولیک هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به این سرطان هستند.
نمایش موجودیت‌ها