date_range یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پیام تسلیت سران کشورها به ایران

پیام تسلیت سران کشورها به ایران
منبع خبر: نامه نیوز
دسته خبری: سیاست|دولت

رئیس‌جمهور بلاروس از طرف خود و مردم کشورش به حسن روحانی و مردم ایران و خانواده‌ها و نزدیکان کشته‌شدگان حمله تروریستی اهواز تسلیت گفت.

به گزارش نامه نیوز  در متن پیام الکساندر لوکاشنکو آمده است: «بلاروس، همیشه در کنار ایران و همراه با جامعه جهانی برای مقابله با افراط‌گری و مبارزه با تروریسم آماده است.»

وی همچنین برای آسیب‌دیدگان در این حادثه آرزوی سلامتی زودهنگام و برای ایران، صلح و آسایش آرزو کرد.4

بولیوی حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد

وزارت امور خارجه بولیوی به نمایندگی از دولت این کشور حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد.

وزارت امور خارجه بولیوی با انتشار بیانیه‌ای مراتب همبستگی عمیق خود را با دولت و ملت ایران بویژه خانواده قربانیان ابراز کرد.

در این بیانیه آمده است: دولت بولیوی ضمن انزجار از اقدامات خشن و افراطی، تروریسم را در اشکال مختلف محکوم می‌کند.

رئیس‌جمهور ارمنستان حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد

رئیس‌جمهور ارمنستان در پیامی به حسن روحانی، شهادت جمعی از هموطنانمان را در حادثه تروریستی اهواز به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.

به گزارش از پایگاه اینترنتی آرمن پرس، آرمن سرکیسیان، رئیس‌جمهور ارمنستان، در پیامی به حسن روحانی، همتای ایرانی خود، ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اهواز، شهادت جمعی از هموطنانمان را در این حادثه به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان، نیز در پیامی به روحانی ضمن ابراز همدردی با خانواده‌ها و بستگان شهداء افزود: بسیار غم‌انگیز است که اطلاع یافتیم در حمله تروریستی شهر اهواز شمار زیادی کشته و زخمی شده‌اند. چنین اقدامات غیرانسانی بار دیگر این باور ما را تایید می‌کند که برای مبارزه با شرارت جهانی همه باید با هم متحد باشیم.

صبح امروز، شنبه در جریان برگزاری مراسم رژه در سالگرد آغاز هفته دفاع مقدس، چند تروریست که از قبل در پارک نزدیک مراسم کمین کرده بودند، با گشودن آتش به سوی مردم و نیرو‌های نظامی ۲۴ نفر را به شهادت رساندند و حدود ۶۰ نفر را زخمی کردند. در میان شهدا‌، نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و غیرنظامیان شامل یک زن و کودک دیده می‌شود.

 
نمایش موجودیت‌ها