date_range شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

با انتشار پیام؛ پوتین حادثه تروریستی اهواز را تسلیت گفت

با انتشار پیام؛ پوتین حادثه تروریستی اهواز را تسلیت گفت
منبع خبر: شبکه العالم

رئیس‌جمهوری روسیه در پیامی به همتای ایرانی خود، حادثه تروریستی امروز (شنبه) در رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز را تسلیت گفت و بر گسترش همکاری‌های دو کشور در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

العالم ـ اروپا

بنابر گزارش کاخ کرملین، در پیام «ولادیمیر پوتین» به حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی آمده است: با احترام احساس غم انگیز خود از تیراندازی تروریستی امروز در شهر اهواز را اعلام می دارم و امیدوارم تمامی عوامل این اقدام جنایتکارانه و خونین مجازات شوند.
در بخش دیگری از پیام پوتین خاطرنشان شده،  این حادثه یک بار دیگر یادآوری می کند که نیاز به یک مبارزه همه جانبه علیه تروریسم در همه اشکال آن داریم؛ روسیه بار دیگر بر آمادگی خود برای تشدید بیشتر همکاری با شرکای ایرانی در مقابله با این شر بشری (تروریسم)، تاکید می کند.
به گزارش ایرنا، یک گروه مسلح تروریستی که ظاهرا وابسته به گروهک تجزیه طلب الاحواز بوده است روز شنبه در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز پس از پوشیدن لباس مبدل سپاه و بسیج به جایگاه مسئولان و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی حمله کردند که منجر به شهادت تعدادی از مردم بی دفاع شد.
گفته می شود تا این لحظه تعداد شهدای حادثه تروریستی صبح روز شنبه در اهواز به 29 نفر رسیده است و احتمال افزایش این تعداد نیز به دلیل وخامت حال مجروحان وجود دارد.
بیش از 57 نفر نیز در این حادثه تروریستی زخمی شده اند که به بیمارستانهای مختلف اهواز منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته اند.
در جریان این اقدام چهار عامل این حادثه تروریستی کشته،یا زخمی و دستگیر شدند.
در همین حال وزیر امور خارجه ایران در توئیتر نوشت: جمهوری اسلامی ایران حامیان منطقه ای تروریسم و اربابان آمریکایی آنها را مسئول حمله در اهواز می داند. ایران برای دفاع از جان ایرانیان پاسخی سریع و قاطع به تروریست ها می دهد.

نمایش موجودیت‌ها