date_range سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۵:۰۰ ب.ظ

وزیر خارجه انگلیس: باید به برجام پایبند بمانیم

وزیر خارجه انگلیس: باید به برجام پایبند بمانیم
منبع خبر: شبکه العالم

وزیر خارجه انگلستان می‌گوید که کشورش درخصوص برجام با دولت آمریکا اختلاف‌نظر داشته و معتقد به لزوم پایبندی به این توافق است.

العالم - اروپا

جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلستان که به آمریکا سفر کرده است، در سخنرانی در موسسه صلح آمریکا گفت که لندن در خصوص توافق هسته‌ای با ایران با دولت ترامپ اتفاق نظر نداشته و معتقد است که باید به این توافق پایبند ماند.

وی افزود که معتقد است در ارزیابی سیاست خارجی دولت ترامپ، باید به کردار او توجه کرد نه گفتار او.

جرمی هانت در خصوص سیاست خارجی روسیه نیز اظهار نظر کرد و گفت که سیاست خارجی این کشور در دوران ریاست‌جمهوری ولادیمیر پوتین، جهان را به جایی خطرناک‌تر از قبل بدل کرده است.

وی امروز نیز در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی در خصوص خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای تصریح کرده بود که «این یک نمونه از مواردی است که ما با رئیس‌جمهور ترامپ دچار اختلاف هستیم، و کاملا به صراحت هم اعلام کرده‌ایم که در این موضوع با او موافق نیستیم.»

هانت در این گفت‌وگو همچنین مدعی شده بود که به نفع ایران است که برنامه هسته‌ای خود را احیا نکند، چراکه کشورهای اروپایی همچنان به برجام هستند.

رئیس‌جمهور آمریکا روز 18 اردیبهشت از برجام خارج شد و دور اول تحریم‌های کشورش را نیز علیه ایران باز اعمال کرد. اروپا همچنان خواستار حفظ این توافق است اما مقامات ایرانی بارها تصریح کرده‌اند که از پیشرفت امور با اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای رضایت ندارند.

فارس

نمایش موجودیت‌ها