date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۴:۲۷ ب.ظ

◄ گزارش راهداری درباره تصادف تانکر و اتوبوس مسافری در سنندج

◄ گزارش راهداری درباره تصادف تانکر و اتوبوس مسافری در سنندج
منبع خبر: تین نیوز

نیمه‌شب سه‌شنبه ناگهان خبر یک تصادف هولناک در شهر سنندج باعث شد تا بار دیگر ملت ایران داغدار هموطنان عزیزی بشوند که در این سانحه رانندگی جانشان را از دست دادند.

نیمه‌شب سه‌شنبه ناگهان خبر یک تصادف هولناک در شهر سنندج باعث شد تا بار دیگر ملت ایران داغدار هم‌وطنان عزیزی بشوند که در این سانحه رانندگی جانشان را از دست دادند.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، در این حادثه که یک تانکر سوخت عراقی با یک دستگاه اتوبوس مسافربری برخورد کرد، 11 نفر کشته و 9 نفر مجروح شدند.

کارشناسان سازمان راهداری پس از حادثه بر سر صحنه حاضر شدند و پس از بررسی دقیق گزارشی کامل درباره این تصادف دردناک ارائه کردند.

 براساس این گزارش اتوبوس یادشده که از مبدا سنندج به مقصد تهران حرکت کرده بود، حدود ساعت سه دقیقه بامداد پس از عبور از عوارضی شهرداری از پایانه خارج می‌شود و در دوبانده دکتر حسینی شهر سنندج، تانکر تریلر نفت‌کش ترانزیتی حامل سوخت مازوت با دریافت S.M.R مورخ ۱۳۹۷/۴/۱۹ که از مبدا کشور عراق در معبر شهری شهرستان سنندج، عازم بندر امام خمینی (ره) بود، به اتوبوس مذکور و چند وسیله نقلیه دیگر برخورد کرد و منجر به بروز حادثه شد.

در اثر برخورد تانکر با اتوبوس مذکور و واژگونی تانکر و جرقه حاصل و انفجار ایجادشده، هر دو خودرو دچار آتش‌سوزی شدند که بنا بر اعلام اورژانس، متاسفانه منجر به فوت ۱۱ نفر و مجروح شدن ۹ نفر از هم‌وطنانمان شد که آسیب دیدگان برای مداوا، دریافت خدمات درمانی و طی مراحل درمان به بیمارستان کوثر سنندج انتقال یافتند.

براساس بررسی‌های صورت گرفته هر دو راننده تانکر و اتوبوس دارای مدارک رسمی و صلاحیت‌های شغلی لازم بوده‌اند و وسایل نقلیه مورداشاره نیز دارای معاینه فنی بوده‌اند.

 بر مبنای این گزارش با تشکیل جلسات و نشست‌های مکرر از نخستین ساعات بروز حادثه با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط، موضوع در دست بررسی است که با نهایی شدن نتایج، موضوع اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پیش‌ازاین رئیس پلیس راهور سنندج علت حادثه را ایراد در سیستم ترمز تانکر عراقی و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه اعلام‌شده بود.

نمایش موجودیت‌ها