date_range جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۰۶:۱۷ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

در سه روز آینده؛ کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت با انباشت الاینده های جوی

در سه روز آینده؛ کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت با انباشت الاینده های جوی
منبع خبر: تین نیوز

براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی در سه روز آینده بخش‌های از شمال‌غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز کشور جوی نسبتا پایدار خواهد داشت که پیامد آن انباشت تدریجی آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت این مناطق خواهد بود.

براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی در سه روز آینده بخش هایی از شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و مرکز کشور جوی نسبتا پایدار خواهد داشت که پیامد آن انباشت تدریجی آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت این مناطق خواهد بود.

 

به گزارش  ایرنا، امروز با گذر موجی در غرب کشور و دامنه های زاگرس مرکزی رشد ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده دور از انتظار نیست و از امشب با ورود یک سامانه بارشی از سمت جنوب غرب به کشور در بخش هایی از خوزستان و سواحل بوشهر ابرناکی و رگبار باران آغاز می شود.
بنا به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، روز جمعه این هفته بتدریج در استان های واقع در جنوب غرب و جنوب کشور، تنگه هرمز، جزایر جنوبی، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی شاهد ابرناکی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید، به تدریج کاهش نسبی دما خواهیم بود.
با کاهش دمای هوا روز جمعه بارش ها در ارتفاعات زاگرس به صورت برف بوده و شدت بارش ها در بوشهر، شمال خوزستان، غرب استان فارس و جنوب کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود. 
روز شنبه آینده به تدریج از میزان بارش در جنوب غرب کشور کاسته می شود و در سواحل جنوبی کشور، تنگه هرمز، سواحل دریای عمان، دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس، بخش هایی از جنوب شرق و شرق کشور شامل استانهای کرمان، سیستان و بلوچستان و یزد نیز ابرناکی بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود،
دراین روز بارش در ارتفاعات کهگیویه وبویراحمد، شمال فارس و ارتفاعات کرمان به صورت برف بوده و شدت بارش ها در استان فارس، جنوب بوشهر و نیمه غربی هرمزگان خواهد بود.
سامان هواشناسی برای روز پنجشنبه در بخش هایی از جنوب غرب کشورگاهی وزش باد شدید پیش بینی کرده که در برخی از مناطق یاد شده گرد و خاک نیز دور از انتظار نیست. 
همچنین از امروز خلیج فارس و روزهای جمعه و شنبه اینده علاوه بر خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواجی خواهد بود.

 

نمایش موجودیت‌ها