date_range سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۶:۴۸ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

عفیفی‌پور اعلام کرد: ◄ ثبت رکورد خروج سریع تجهیزات پزشکی از بندر شهید رجایی

عفیفی‌پور اعلام کرد: ◄ ثبت رکورد خروج سریع تجهیزات پزشکی از بندر شهید رجایی
منبع خبر: تین نیوز

خدمات‌رسانی بدون نوبت به کشتی‌های حامل کالاهای اساسی و پزشکی در بندر شهید رجایی صورت گرفت.

مدیرکل بنادرودریانوردی هرمزگان، از ثبت رکورد خروج سه‌روزه تجهیزات پزشکی از بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: کشتی‌های حامل کالاهای اساسی بدون نوبت در اسکله‌های این بندر پهلو داده می‌شوند تا محموله‌ها سریع‌تر به دست مصرف‌کنندگان برسد.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل بنادرودریانوردی هرمزگان، اله‌مراد عفیفی‌پور طی مصاحبه‌ای اظهار کرد: طی سه ماه اخیر، برای کمک به شرایط اقتصادی کشور تلاش کردیم تا برای ترخیص و خروج کالاها از بندر شهید رجایی به‌عنوان اصلی‌ترین دروازه تجارت بین‌المللی ایران تسهیلاتی را فراهم کنیم و این امر باعث شده تا خروج کالاها سرعت بیشتری بگیرد.

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: روز گذشته، ۱۸‌دستگاه کانتینر حاوی تجهیزات پزشکی به ارزش بیش از ۴۲‌میلیارد تومان از این بندر خارج شد که تشریفات مربوط به عملیات تخلیه از کشتی تا ترخیص آن کمتر از سه روزبه طول انجامید و به لحاظ مدت‌زمان خروج کالا، یک رکورد محسوب می‌شود.

عفیفی‌پور گفت: تلاش خواهیم کرد با همکاری ارگان‌های دیگر این سرعت بیش‌ازپیش افزایش یابد، خروج کالا از بندر تسهیل و ماندگاری کالاها کمتر شود تا کالاها سریع‌تر به دست مصرف‌کننده نهایی برسد.

مدیرکل بنادرودریانوردی استان هرمزگان با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای کالاهای اساسی ازجمله برنج و روغن و سایر مایحتاج مردم، گفت: کشتی‌های حامل این‌گونه کالاها و تجهیزات پزشکی بدون نوبت در اسکله‌های ۴۰ گانه این بندر پهلو دهی می‌شوند و انبارهایی برای نگهداری این‌گونه کالاها در نظر گرفته‌شده تا به‌محض انجام تشریفات گمرکی از بندر خارج شوند که این روند طی دوسه‌ماهه اخیر سرعت خیلی خوبی گرفته است.

وی هم‌چنین به بیان ظرفیت‌های دیگر بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور که به ورود و خروج کالا به‌ویژه کالاهای اساسی کمک می‌کند، پرداخت و افزود: پایانه‌های ریلی-کانتینری این بندر بالغ‌بر ۷۰۰‌هزار TEU(هر واحد تی.ای.یو معادل یک کانتینر بیست فوت) ظرفیت نگهداری کالا دارند و می‌توان کانتینرها را در شرایط ایمن به‌وسیله واگن به بندر وارد و از آن خارج کرد.

عفیفی‌پور اضافه کرد: از طرفی دیگر، در بندر شهید رجایی بالغ‌بر ۲۰۰۰‌پلاک یخچالی وجود دارد که امکان پذیرش هر نوع کالای وارداتی و صادراتی که نیازمند خدمات سردخانه‌ای بسته به دمای استاندارد موردنیاز برای نگهداری کالا باشد، وجود دارد.

مدیرکل بنادرودریانوردی هرمزگان، در پایان به فعالیت بیش از ۵۰‌پایانه و محوطه نگهداری کالا با راهبری بخش خصوصی در بندر شهیدرجایی اشاره کرد و گفت: همه فعالان بخش دولتی و خصوصی امکانات و تسهیلات ویژه‌ای را فراهم کرده‌اند تا خدمات تخلیه کالا از کشتی، بارگیری محموله‌های صادراتی و خروج کالاها از بندر در کم‌ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت، انجام شود.

نمایش موجودیت‌ها