date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۱۰:۳۵ ب.ظ

◄ ایجاد مراکز جستجو و نجات در فرودگاه‌های کشور

◄ ایجاد مراکز جستجو و نجات در فرودگاه‌های کشور
منبع خبر: تین نیوز

مرکز جست‌وجو و نجات هوایی در فرودگاه زاهدان تشکیل شد. فرامرز فرامرزپور، رئیس اداره بازرسی و یکنواختی اداره‌کل کنترل ترافیک هوایی با اعلام این خبر گفت: چنین مرکزی تا پایان سال در سه فرودگاه اصفهان، بندرعباس و کرمانشاه نیز راه‌اندازی خواهد شد.

مرکز جست‌وجو و نجات هوایی در فرودگاه زاهدان تشکیل شد. فرامرز فرامرزپور، رئیس اداره بازرسی و یکنواختی اداره کل کنترل ترافیک هوایی با اعلام این خبر گفت: چنین مرکزی تا پایان سال در سه فرودگاه اصفهان، بندرعباس و کرمانشاه نیز راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، فرامرزپور با اعلام این خبر عنوان کرد: اداره بازرسی و یکنواختی شامل سه واحد جست‌وجو و نجات، بازرسی و نظارت و واحد کنترل ترافیک هوایی فرودگاه‌هاست.

رئیس اداره بازرسی  یکنواختی اداره کل کنترل ترافیک هوایی بابیان اینکه واحد جست‌وجو و نجات (RCC) وظیفه هماهنگی و هدایت نیروهای حاضر درصحنه، پیاده‌سازی مکان سانحه ارتباط با کاوشگرهای کنترل و نجات و نیز هواشناسی را برعهده دارد، توضیح داد: واحد بازرسی و نظارت نیز به بررسی هم‌جواری‌ها، تخلفات، خطاهای کنترلرها و خلبانان، رویدادهای پروازی و هر اتفاقی که در فضا رخ می‌دهد با بررسی اسناد و مدارک و هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری می‌پردازد و واحد مراقبت پرواز فرودگاه‌ها نیز تمام امور مربوط به عملیات فرودگاهی را مانند تکنیکال بلاک، نیروی انسانی، صورت کشیک‌ها، وقایع، موضوعات مرتبط با دستگاه‌های ناوبری و ارتباطی و نیز کمبود امکانات و تجهیزات و امور مربوط به تسهیلات را ساماندهی می‌کنند.

او در معرفی مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در این اداره طی یک‌سال اخیر گفت: انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان بنادر و دریانوردی برای انجام هماهنگ عملیات جست‌وجو و نجات و چنین تفاهم‌نامه‌ای میان فرودگاه‌های رشت، بوشهر و بندرعباس و اداره‌های کل بنادر و دریانوردی استان‌های مربوط منعقدشده و به‌زودی تفاهم‌نامه فرودگاه چابهار نیز به امضا خواهد رسید.

فرامرزپور افزود: سال آینده مرکز جست‌وجو و نجات در فرودگاه‌های مشهد، تبریز، بوشهر، کرمان و مهرآباد نیز راه‌اندازی خواهد شد.

نمایش موجودیت‌ها