date_range پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۲:۵۸ ب.ظ

◄ ساماندهی صنعت خودرو با مدیریت بهره‌وری

◄ ساماندهی صنعت خودرو با مدیریت بهره‌وری
منبع خبر: تین نیوز

محمدرضا منصوری، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بهره‌وری پایین در صنعت خودرو کشور گفت: سلامت و ارتقای کیفی خودروسازی کشور در گرو اجرای نظام مدیریت بهره‌وری در دو بخش دولتی و خصوصی و شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز است.

محمدرضا منصوری، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بهره‌وری پایین در صنعت خودرو کشور گفت: سلامت و ارتقای کیفی خودروسازی کشور درگرو اجرای نظام مدیریت بهره‌وری در دو بخش دولتی و خصوصی و شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز است.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از ایسنا، منصوری درباره راه‌های خروج خودروسازی کشور از نابسامانی گفت: با نظام مدیریت بهره‌وری می‌توان به این هدف مهم رسید.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: با کاهش هزینه تمام‌شده تولید، فروش سرمایه‌های مازاد شرکت‌های خودروساز، بازپرداخت مطالبات قطعه‌سازان و بدهکاری‌های بانکی، تعطیلی پروژه‌های غیراقتصادی خودروسازان در سایر کشورها، برخورد قاطع با مفاسد قدرت و ثروت در داخل و خارج از شرکت‌های خودروسازی و پیش‌فروش خودرو به قیمت قطعی، می‌توان بخش اعظم این راه را رفت.

نماینده ساوه در مجلس تاکید کرد: در صورت توجه به این راهکارها می‌توان خودروسازی کشور را در توانمندی و کیفیت ارتقا داد.

در صنعت خودرو کشور به دلیل عدم به‌کارگیری روش‌های نوین تولید و نیروی مازاد خودروسازان دولتی، تعداد خودرو تولیدی نسبت به تعداد کارگران شاغل در این بخش منطقی نیست و با کشورهای پیشرفته فاصله زیادی دارد.

نمایش موجودیت‌ها