date_range سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۰۲:۵۸ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

◄ صدور 23 مجوز سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی

◄ صدور 23 مجوز سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی
منبع خبر: تین نیوز

در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، این سازمان در چهارماهه ابتدایی امسال موفق به رشد 12 درصدی در ارزش ریالی مجوز سرمایه‌گذاری صادر شده شد که بیانگر تداوم رشد شاخص‌های اقتصادی در این منطقه است.

از ابتدای فروردین لغایت پایان تیرماه سال ۹۷ این سازمان پس از بررسی با ۲۳‌طرح سرمایه‌گذاری ارائه‌شده موافقت کرده و مجوز سرمایه‌گذاری برای این شرکت‌ها صادر کرد تا در مقایسه با ۱۹‌مجوزی که در سال گذشته برای طرح‌های سرمایه‌گذاری صادرشده، شاهد افزایش ۲۱‌درصدی صدور مجوزهای جذب سرمایه‌گذار در این منطقه باشیم.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، ارزش ریالی مجوزهای صادره برای طرح‌های سرمایه‌گذاری اظهارشده از سوی سرمایه‌گذاران ظرف چهارماهه ابتدای سال ۹۷ بالغ‌بر ۹۷۱۶ میلیارد ریال است که در مقایسه با ۸۶۴۰ میلیارد ریال مدت مشابه سال قبل بیانگر افزایش ۱۲ درصدی است.

حوزه‌های فعالیت این ۲۳‌طرح سرمایه‌گذاری مشتمل برساخت مراکز خدماتی، اقامتی، احداث هتل و مجتمع‌های مسکونی و درنهایت ایجاد مجموعه‌های تفریحی و گردشگری است.

براین اساس طی این مدت ۶۹‌طرح به ارزش سرمایه‌گذاری ۲۲۹۱‌میلیارد ریال در این منطقه جذب‌شده است، درحالی‌که که این رقم در چهار ماه نخست سال گذشته ۱۶۳۸‌میلیارد ریال بوده و نشان‌دهنده افزایش ۴۰‌درصدی در میزان سرمایه‌گذاری محقق شده داخلی است.

از سوی دیگر درزمینه طرح‌های سرمایه‌گذاری محقق شده خارجی، در چهارماهه ابتدایی سال جاری با تحقق نیم‌میلیون دلار طرح سرمایه‌گذاری خارجی در برابر ۱۰۰‌هزار دلاری که در چهارماهه ابتدایی سال گذشته محقق شد سازمان منطقه آزاد انزلی موفق به دست‌یابی به رشد ۴۰۰‌درصدی شد.

دست‌یابی به موفقیت در تداوم رشد از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی در شاخص‌های اقتصادی ظرف چهار سال گذشته ناشی از استمرار راهبردهای حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و بهبود در رونق فضای کسب‌وکار و توسعه زیرساخت‌های عمرانی و گردشگری باید ارزیابی کرد که در کنار این سیاست‌ها، ارائه بسته‌های تشویقی به شرکت‌های دانش‌بنیان و صادرات محور، حمایت از واحدهای تولیدی از طریق تسهیلات بانکی در راستای تامین سرمایه در گردش، فعال‌سازی ۶۲ واحد تولیدی –صنعتی نیمه راکد و راکد از مهم‌ترین اقدامات این سازمان در حمایت از سرمایه‌گذاران است.

از سوی دیگر طی سال‌های گذشته سازمان منطقه آزاد انزلی اقدام به تکمیل پروژه‌های عمرانی – زیرساختی نموده که شروع به کار فاز نخست مجتمع بندری کاسپین، افتتاح کریدور جدید میان ایران و چین و برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در مرکز نمایشگاه منطقه و همراه کردن شرکت‌های منطقه در نمایشگاه‌های تخصصی خارجی از دیگر برنامه‌هایی بوده که این سازمان برای تداوم مسیر رو به رشد در شاخص‌های اقتصادی به اجرا درآورده است.

نمایش موجودیت‌ها