date_range یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۳:۰۸ ب.ظ

◄ جهش 4 میلیاردی هزینه خرید واگن

◄ جهش 4 میلیاردی هزینه خرید واگن
منبع خبر: تین نیوز

با افزایش تعرفه‌های خرید و تعمیر واگن‌ها، هزینه تامین آن‌ها از سه میلیارد تومان به هفت میلیارد تومان خواهد رسید.

با افزایش تعرفه‌های خرید و تعمیر واگن‌ها، هزینه تامین آن‌ها از سه‌میلیارد تومان به هفت‌میلیارد تومان خواهد رسید.

◄ جهش 4 میلیاردی هزینه خرید واگن

به گزارش تین‌نیوز، مدیرعامل شرکت رجا  به خبرنگار تین‌نیوز گفت: افزایش هزینه‌های ارزی منجربه بالا رفتن هزینه تعمیرونگهداری واگن‌های فرسوده نیز شده است که هزینه تعمیر و یا خرید اقلامی هم‌چون سیستم ترمز، سیستم چرخ و باتری‌های خشک که وارداتی هستند،  بسیار افزایش یافته است.

محمد رجبی اضافه کرد: سهم ارزبری هزینه تعمیر واگن‌های فرسوده که به دستور راه‌آهن هر دوهفته یکبار انجام می‌شود، بیش از 20‌درصد با رقم 750‌میلیون تومانی خواهد بود که بیش از 180‌میلیون تومان از این رقم، با تامین ارز 4200 تومانی میسر خواهد بود.

رجبی تاکید کرد: شرکت‌ها همین حالا هم به‌منظور تامین همین ارقام برای تعمیر و نگهداری واگن‌ها مشکلات فراوانی دارند اما اگر بخواهند با استفاده از بازار ثانویه نیاز خود را تامین کنند، هزینه بازسازی واگن‌ها به حدود یک میلیارد تومان می‌رسد.

او اضافه کرد: تامین این میزان از هزینه‌ از توان شرکت‌ها خارج است و در این صورت شرکت‌ها نمی‌توانند با انجام تعمیرات اساسی واگن‌ها، آنها را برای سیر آماده کنند.

رجبی ادامه داد: بنابراین ما از دولت می‌خواهیم که با تخصیص ارز و منابع ویژه با سود کم‌بهره به شرکت‌ها کمک کنند تا با نرخ  ارز 4200 تومانی، چرخ و باتری و... را وارد کنند.

رییس انجمن صنفی ریلی خاطرنشان کرد: اگر این امر ممکن نشود، به دلیل عدم وجود صرفه اقتصادی، ظرفیت صندلی‌ها را از دست می‌دهیم.

رجبی هم‌چنین از محاسبه مالیات بر ارزش‌افزوده با نرخ صفر ابراز امیدواری کرد و افزود: معنی‌ این اتفاق این است که حدود 9‌درصد در هزینه‌های شرکت‌های ریلی باری و مسافری صرفه‌جویی خواهد شد.

تصویرها
◄ جهش 4 میلیاردی هزینه خرید واگن
نمایش موجودیت‌ها