date_range چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۵۵:۲۷ ق.ظ

◄ تحریم‌ها جزو موارد «غیرمترقبه» در قرارداد خودرویی لحاظ نشود

◄ تحریم‌ها جزو موارد «غیرمترقبه» در قرارداد خودرویی لحاظ نشود
منبع خبر: تین نیوز

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: با توجه به خروج آمریکا از برجام صنعت قطعه‌سازی برای دریافت غرامت از قطعه‌سازان اروپایی دقت کنند برجام جزو موارد «غیرمترقبه» لحاظ نشود.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور گفت:  با توجه به خروج آمریکا از برجام صنعت قطعه‌سازی برای دریافت غرامت از قطعه سازان اروپایی دقت کنند برجام جزو موارد «غیرمترقبه» لحاظ نشود.

به گزارش تین‌ نیوز، آرش محبی نژاد ضمن تاکید بر عدم تاثیر مستقیم خروج آمریکا از برجام بر خودروسازی ایران گفت: در صورت تحریم و جریمه شرکت‌هایی که با خودروسازان و قطعه سازان ایرانی در ارتباطند، شرکت‌هایی مانند پژو، سیتروئن و رنو به بررسی منافع میان و بلندمدت خود می‌پردازند.

او گفت: اتحادیه اروپا نیز با اجرای قانون انسداد اعلام کرده که از شرکت‌های کوچک و متوسطی که در ارتباط با ایران مشمول جریمه‌های آمریکا شوند، حمایت خواهد کرد که این حمایت شامل شرکت‌های قطعه‌سازی خواهد شد.

محبی نژاد تاکید کرد: اگر خودروسازان اروپایی به دنبال قطع رابطه با طرف‌های ایرانی باشند، قراردادهای قطعه‌سازی نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور گفت: اگر صنعت قطعه‌سازی به دنبال دریافت تضمین از شرکای خارجی است، باید مقوله دریافت غرامت را در قراردادهای خود بگنجاند تا در صورت خروج احتمالی آنها مشمول خسارت نشود.

به گزارش ایرنا، او گفت: باید به‌گونه‌ای عمل شود که تحریم‌ها جزو موارد «غیرمترقبه» لحاظ نشوند، زیرا در این صورت امکان شانه خالی کردن خارجی‌ها از زیر بار مسئولیت وجود دارد.

محبی نژاد تاکید کرد: با قطعیت می‌توان گفت خروج آمریکا از برجام روی قراردادهای قطعه‌سازی با چینی‌ها اثرگذار نیست.

نمایش موجودیت‌ها