date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۳۴:۰۰ ب.ظ

امام جمعه پردیسان: مشکلات موجود نباید سبب تردید در حقانیت انقلاب اسلامی شود

امام جمعه پردیسان: مشکلات موجود نباید سبب تردید در حقانیت انقلاب اسلامی شود
منبع خبر: خبرگزاری رسا
دسته خبری: فرهنگ و هنر|دولت

حجت‌الاسلام والمسلمین قوامی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم جامعه، گفت: با توجه به گرانی، تورم و رکود در کشور ممکن است عده‌ای در حقانیت نظام اسلامی ایران تردید کنند اما نباید در قدرت الهی تردید کرد.

به گزارش خبرنگار حجت الاسلام و المسلمین سیدصمصام الدین قوامی، امام جمعه پردیسان قم، امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه پردیسان با بیان این که دعا قرآن صاعد بوده و قرآن کریم دعای نازل است، اظهار داشت: ما علیرغم قرائت قرآن کریم و ادعیه با معضل بی بارانی و کم بود آب مواجه شده ایم.

حجت الاسلام و المسلمین قوامی با بیان این که خشک ترین پاییز 67 سال گذشته ایران را سپری کردیم، ابراز داشت: ایمان و تقوا می تواند از بروز چنین آسیب هایی در کشور جلوگیری نماید.

وی با قرائت آیاتی از قرآن کریم، تصریح کرد: امروز مصادف با سالروز فتح مکه است که پس از فتح قریب در سال سوم و چهارم در مدینه نازل شد.

وی افزود: خداوند متعال هنگام خروج رسول خدا(ص) از مکه، آیه ای از سوره مبارکه قصص نازل کرد که در آن آیه وعده بازگشت ایشان به مکه را داد، هر چند ممکن است وعده های الهی به طول بیانجامد، اما در هر حال صادق بوده و محقق خواهد شد.

وی با بیان این که سوره های نصر، فتح و صف معروف به سوره های فتح هستند، گفت: خداوند متعال پیامبر اکرم(ص) را در فتح مکه نصرت کرده و دشمنانش را به یکباره ساقط کرد.

حجت الاسلام و المسلمین قوامی اظهار داشت: پس از فتح مکه و ساقط شدن قریش، همه قبیله های قدرتمند جزیره العرب نیز تسلیم شدند و نفوذ و گسترش اسلام در دل ها منجر به افزایش مسلمانان در سراسر منطقه شد.

وی با تاکید بر این که باید با معنویت پاسخ الطاف الهی را داد، ابراز داشت: بر مسلمانان واجب است تا در برابر نصر، فتح و هیمنه ای که خداوند بر آنان عطا کرده است، تسبیح، حمد و استغفار الهی را به جا آورند تا فتوحات همچنان ادامه یابد.

امام جمعه پردیسان خاطرنشان کرد: نصرت و یاری خداوند متعال منجر به فرار شاه از کشور و پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد. چه کسی گمان می کرد شاه تاج و تخت خود را بگذارد و از کشور بگریزد؟

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم جامعه، تصریح کرد: با توجه به گرانی، تورم و رکود در کشور ممکن است عده ای در حقانیت نظام اسلامی ایران تردید کنند.

مدیر مرکز فقهی مدیریت اسلامی عنوان کرد: خداوند متعال از آغاز انقلاب اسلامی دائماً ملت ایران را در برابر دیکتاتور های سراسر جهان پیروز کرده است، نباید در قدرت الهی تردید کرد؛ ما باید بدانیم تمام پیروزی ها به سبب توجه و یاری خداوند متعال بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین قوامی با بیان این که مسؤولان باید به درگاه خداوند استغفار کنند، گفت: بانک ها مردم مؤمن و انقلاب ایران را به زجر واداشته اند؛ دیرکرد ها و ربای موجود در بانک ها و مؤسسات کشور را در هیچ جای جهان نمی توان یافت.  

وی با ابراز گلایه از عدم اجرا شدن اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: وعده گرانی بنزین در میان مشکلات اقتصادی کشور، همچون بنزینی آتش نارضایتی ها را در کشور شعله ور کرد./878/پ ۲۰۲/ق

نمایش موجودیت‌ها