date_range جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۴۲:۰۰ ب.ظ

امام جمعه موقت کاشان: اسلام دین ملاطفت و ملایمت است

امام جمعه موقت کاشان: اسلام دین ملاطفت و ملایمت است
منبع خبر: خبرگزاری رسا
دسته خبری: فرهنگ و هنر|دولت

حجت‌الاسلام اسلامی‌تبار گفت: اسلام دین خشونت نیست بلکه اسلام دین ملاطفت و ملایمت است؛ از این‌رو باید تا آنجایی که امکان دارد انسان‌ها را جذب دین اسلام کرد نه اینکه دین‌گریز کرد.

به گزارش خبرنگار ، حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار جمعه شب در جلسه تفسیر قرآن که در مسجد آیت الله رضوی کاشانی در خیابان ملامحسن فیض کاشانی برگزار شد گفت: خداوند به پیامبر اکرم(ص) می فرماید ‹‹إِنَّا اَرْسَلْنَاک بِالْحَقِّ بَشِیرًا وَنَذِیرًا›› ما تو را به حق فرستادیم ، حق آن است که کوچکترین انحرافی از مسیرنظام آفرینش و خواست خداوند وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه، پیامبراکرم(ص) بشیر است به این معنی که به مردم امید می دهد و دل مردم را خالی نمی کند و مردم را نمی ترساند، افزود: تا جایی که امکان دارد مردم را باید جذب دین اسلام کرد و نمی توان مردم را از دین فراری داد و دین گریزکرد.

حجت الاسلام اسلامی تبار، یادآور شد: ما نباید به گونه ای دین اسلام را به معرفی کنیم که مردم از دین بترسند و از آیین و اعتقادات دینی واهمه داشته باشند.

وی ادامه داد: برخی افراد مردم را از ظهور امام زمان(عج) می ترسانند که اگر حضرت ظهور کند حمام خون را درست خواهد کرد و این درحالی است امام زمان(عج) همان صفت پیامبراکرم(ص) و اوصاف او را دارد، از این رو نباید سیمای پیامبراکرم(ص) واهل بیت(ع) و اندیشه های دینی را خشن معرفی کرد.

به گفته وی، اسلام دین خشونت نیست، بلکه اسلام دین ملاطفت و ملایمت است و تا آنجایی که امکان دارد انسانها را جذب دین اسلام کرد نه اینکه دین گریز کرد.

حجت الاسلام اسلامی تبار با اشاره به اینکه خداوند به پیامبر می فرماید، مراقب دو خطر بزرگ یهود و نصاری باید باشید، گفت: تعبیر قرآن این است ‹‹وَلَن تَرْضَىٰ عَنکَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَىٰ›› لن به معنی این است که هرگز چنین چیزی امکان ندارد، از این رو هیچ وقت امکان ندارد یهود و نصاری از شما راضی شوند.

وی با اشاره به اینکه یهود و نصاری هیچ زمانی دست از سر ما برنخواهند داشت، گفت: یهود و نصاری زمانی از ما راضی خواهند شد دست از دین اسلام برداشته باشیم و یهودی و مسیحی شده باشیم، بنابراین قرآن می فرماید، اگر همراه با یهود و نصاری شوید و از آنها تبعیت کنیم و به لبخندشان لبخند بزنیم و با آنها رابطه داشته باشیم، از ولایت خدا خارج شده اید و در این صورت نه خدا ولی شما است و نه انتظاری یاری از خدا داشته باشید.

امام جمعه موقت کاشان، ادامه داد: هرچند خطاب خداوند در این آیه به پیامبراکرم(ص) است، اما روی سخن خداوند به مسلمانان است که هرگز یهود و نصاری از شما راضی نخواهند تا دست از دین خود بردارید، از این رو توجهی به لبخند آنها نداشته باشید.

حجت الاسلام اسلامی با اشاره به اینکه ریشه شعار نه غربی، نه شرقی، جمهوری اسلامی، قرآنی است، گفت: شعار نه غربی، نه شرقی، جمهوری اسلامی از این آیه برداشت شده است که خداوند به پیامبر و مسلمانان می فرماید به مردم بگو،  نه به طرف یهود و نه به طرف نصاری بروید و دست خود را به طرف خدا بگیرید.

وی افزود: بعد از اینکه خداوند واقعیت یهود و نصاری را برای شما آشکار کرد که از شما راضی نمی شوند تا دست از دین خود بردارید، اگر باز هم به طرف آنها رفتید و لبخند آنها را پاسخ دادید و از آنها تبعیت کردید، دیگر خداوند ولی شما نخواهد بود.

امام جمعه موقت کاشان، با بیان اینکه، اگر کسی به یهود و نصاری اعتماد کند و از آنها تبعیت کند ولایت خدا را از دست داده است، اظهار داشت: امروز در اکثر خانه ها و تلفن های همراه ما برنامه هایی است که دشمن برای ما تهیه و تنظیم کرده و به دست ما و فرزندان ما داده است که این همان فرهنگ مبتذلی است که به فرهنگ ما رخنه کرده است که اگر از آنها تبعیت کنیم از ولایت خدا خارج شده ایم./1307/پ ۲۰۲/ب۲

نمایش موجودیت‌ها