date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۱۳:۰۰ ب.ظ

آیت‌الله سبحانی: شبهات عقاید جوانان را هدف قرار داده است | وزارت ارشاد بر روند نشر کتب نظارت بیشتر داشته باشد

آیت‌الله سبحانی: شبهات عقاید جوانان را هدف قرار داده است | وزارت ارشاد بر روند نشر کتب نظارت بیشتر داشته باشد
منبع خبر: خبرگزاری رسا

حضرت آیت‌الله سبحانی گفت: امروز در فضای مجازی شبهات اعتقادی و دینی گسترش یافته است و اعتقادات جامعه به‌ویژه جوانان را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرنگار ، حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید امشب در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه کتاب دین و سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان قم که در مصلای قم برگزار شد، از برگزارکنندگان این نمایشگاه تقدیر و تشکر کرد.

حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به آیه « ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ » بیان کرد: خالق متعال همیشه به امر مقدس قسم یاد می‌کند و خداوند در این آیه به قلمی که در دست شماست قسم یاد کرده است؛ از این رو قلم بسیار شریف و ارزشمند است، همچنین خداوند در این آیه  به آنچه که می نویسیم قسم خورده است و از این رو نوشته‌ها مقدس است.

وی با بیان اینکه قلم وسیله‌ای برای انتقال تمدن ‌‌ ها دانست، گفت: اگر قلم نبود تمدن ها در جهان به وجود نمی‌آمدند؛ امروز مردم  با مشکلات اقتصادی و معیشتی رو به رو هستند  از این رو کتاب ها و آثار قلمی باید مشکلات اقتصادی و خانوادگی را حل کند.

حضرت آیت الله سبحانی بیان کرد: امروز در فضای مجازی شبهات اعتقادی و دینی گسترش یافته است و اعتقادات جامعه به ویژه جوانان را تهدید می کند؛ بنابراین آنچه که نویسندگان می نویسند باید گره ای از مشکلات بگشاید و پاسخگوی شبهات باشد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ابراز کرد: برخی با کلمات زیبا و نوشته‌های خوب درصدد انحراف جوانان و ترویج عقاید باطل  هستند و این مساله نیازمند هوشیاری مسؤولان است.

وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه قم مرکز ثقل  اسلام و تشیع است، بیان کرد: انتشارات فراوانی در شهرقم وجود دارد و کتاب‌های زیادی منتشر می‌شود؛ اما گاهی وزارت فرهنگ و ارشاد به کتاب هایی اجازه نشر ‌می‌دهد که محتوای مناسبی ندارد، در حالی که کثرت کتاب و مطالب مهم نیست بلکه محتوای آثار اهمیت دارد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه کتابت و نوشتن یکی از افتخارت اسلام است، بیان کرد: پیامبر اسلام امی بود؛ اما این دلیل عدم آگاهی ایشان نیست و پیامبر اکرم(ص) تمام مردم را به خواندن و نوشتن فرا خوانده است و « اقْرَاْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ» نخستین آیه ای بود که بر ایشان نازل شده است.

حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در میان مردم گفت: بعد از پیروزی انقلاب نهضت سواد آموزی راه اندازی شد که مردم به خواندن و نوشتن روی بیاورند./۹۹۸/پ ۲۰۲/ق

نمایش موجودیت‌ها

آگهی