date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۲۳:۰۰ ب.ظ

امام جمعه نجف: آمریکا هژمونی خود را از دست داده است

امام جمعه نجف: آمریکا هژمونی خود را از دست داده است
منبع خبر: خبرگزاری رسا
دسته خبری: سیاست|آیین

امام جمعه نجف اشرف گفت: دونالد ترامپ آنچنان که می‌خواهد نمی‌تواند جهان را اداره کرد و موجب گسستگی آن شده است.

 

به گزارش بین الملل خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سید صدرالدین قبانچی امام جمعه نجف اشرف در خطبه های نماز جمعه این هفته که در حسینیه فاطمه کبری برگزار شد، اقدام آمریکا در قرار دادن نام چند تن از فرماندهان بسیج مردمی در لیست تحریم را محکوم کرد و بیان داشت: این سیاست وحشتناک، دیپلماسی نیست بلکه درگیری با جهانیان نام دارد.

وی افزود: جهان به سمت گسستگی پیش می رود و آن چنان که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا می خواهد، در دست او نیست.

امام جمعه نجف اشرف بیان کرد: ملت عراق در برابر دستاورد و پیروزی های که به دست آورده است، عقب نشینی نمی کنند. آمریکا کسانی را که با تروریستم و جریان تکفیری داعش مبارزه می کردند را در لیست تحریم قرار داده است و هیچ اقدام تاثیرگذاری در برابر قاتلان جمال خاشقچی منتقد سیاست های رژیم آل سعود انجام نمی دهند.

وی در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه این هفته نجف اشرف به عملیات رژیم اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه و پاسخ جبهه مقاومت به آن اشاره کرد و گفت: پاسخ کوبنده جبهه مقاومت به اقدامات رژیم صهیونیستی به گونه ای بود که این رژیم را در آستانه فروپاشی برده است.

حجت الاسلام قبانچی ادامه داد: ملت ها امروز به توانایی رسیده اند که می توانند پاسخ تجاوزات رژیم صهیونیستی را بدهند.

وی ضمن تایید اقدام ملت ها در بازپس گیری حقشان افزود: سکوت جامعه جهانی و کشورهای عربی در برابر اقدام رژیم صهیونیستی در تجاوز به نوار غزه را محکوم می کنیم.

امام جمعه نجف اشرف در خطبه های دینی ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام)، گفت: امام عسکری (علیه السلام) در راستای گسترش همزیستی مسالمت آمیز و امور اجتماعی مردم را به صلح جویی، ارتباط و احسان توصیه کرده است.

وی از حضور میلیونی زائران در مراسم شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) در سامرا تقدیر و تشکر کرد.

نمایش موجودیت‌ها