date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۳۳:۰۰ ب.ظ

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم و عفو و بخشودگی سازمان قضایی نیروهای مسلح: پیشگیری از وقوع جرم از حالت تجربی به فراگیر، علمی و دانشگاهی تبدیل شده است

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم و عفو و بخشودگی سازمان قضایی نیروهای مسلح: پیشگیری از وقوع جرم از حالت تجربی به فراگیر، علمی و دانشگاهی تبدیل شده است
منبع خبر: خبرگزاری رسا

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم و عفو و بخشودگی سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: پیشگیری از وقوع جرم را از حالت تجربی به حالت فراگیر، علمی و دانشگاهی تبدیل کرده‌ایم

به گزارش حجت‌الاسلام رمضانعلی صالحی، مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم و عفو و بخشودگی سازمان قضایی نیروهای مسلح صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان قضایی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح با همکاری فرماندهان نیروهای مسلح چهار برنامه پنج ساله را اجرا کرده و در طول این اجرای این برنامه ها ٢٢ عنوان مجرمانه متناوب در بین نیروهای مسلح شناسایی شده است .

وی تصریح کرد: فرماندهان نیروهای مسلح راهکارهای مناسب با این عناوین مجرمانه را در مجامع استانی جمع‌بندی و به مجمع مرکزی ارائه می‌دهند که در این راستا جرم‌شناسی وسیعی در بین نیروهای مسلح انجام شده است .

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم و عفو و بخشودگی سازمان قضایی نیروهای مسلح ادامه داد: همین امر انگیزه فرماندهان را بالا برده و به طور میانگین در پنج سال اخیر شاهد کاهش 10 درصدی در تعداد جرائم در بین نیروهای مسلح بوده‌ایم .

حجت الاسلام صالحی با اشاره به اینکه در کنار فعالیت این مجامع فعالیت‌های تحقیقاتی در راستای پیشگیری از وقوع جرم در بین نیروهای مسلح نیز صورت گرفته است، یادآور شد: در این زمینه 85 عنوان تحقیقاتی در نیروهای مسلح انجام گرفته است .

وی به مهم‌ترین آسیب‌های نیروهای مسلح اشاره کرد و افزود: یک سری از این آسیب‌ها مانند فرار و ترک خدمت اختصاصی و برخی مانند درگیری و ضرب و جرح و اهانت عمومی است .

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم و عفو و بخشودگی سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: با توجه به اینکه اکثر نیروهای مسلح سرباز بوده و به الزام وارد نیروهای مسلح می‌شوند و این سربازان از اقشار مختلف جامعه هستند بنابراین یک سری مشکلاتی به همراه دارند .

حجت الاسلام صالحی به دلایل سلامت نیروهای مسلح اشاره کرد و یادآور شد: نیروهای مسلح براساس بنیان اعتقادی و عقیده‌ای فعالیت می‌کنند، به موضوع گزینش در بین نیروهای مسلح توجه می‌شود و نیروهای نظارتی بر عملکرد نیروهای مسلح وجود داشته که مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهند و این امور سبب شده تا نیروهای مسلح پاک بمانند .

وی با بیان اینکه راهکارهای جمع‌بندی شده در مجامع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح در استان‌های مختلف پس از بررسی به استان‌ها اعلام تا فرماندهان براساس شرایط، نوع و ترکیب نیروهای خود تصمیم‌گیری نمایند که کدام راهکار را عملیاتی کنند، تصریح کرد: این رویکرد در سطح کشور در حال اجرا است .

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم و عفو و بخشودگی سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه نهادی واحد به عنوان متولی اصلی پیشگیری از وقوع جرم که در مدیریت و سیاست‌گذاری آن نقش‌آفرینی نماید در کشور وجود ندارد، اضافه کرد: باید این نقص از بین برود .

حجت الاسلام صالحی با بیان اینکه نهادهای مدنی که حالت نظارتی داشته باشند در قانون پیش‌بینی شده که در خصوص موارد مختلف بتوانند طرح دعاوی کنند و این نهادها تاکنون بکارگیری درست نشده‌اند، گفت: با فعال شدن این نهادها مراقبت مردم از مردم و مردم بر دولت انجام می‌گیرد .

وی تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرم را از حالت تجربی به حالت فراگیر، علمی و دانشگاهی تبدیل کرده‌ایم . /880/د103/ب1

نمایش موجودیت‌ها