date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۵۵:۰۰ ب.ظ

ظریف: ایران از هیچ‌گونه همکاری و مشارکت برای بازسازی عراق دریغ نخواهد کرد

ظریف: ایران از هیچ‌گونه همکاری و مشارکت برای بازسازی عراق دریغ نخواهد کرد
منبع خبر: خبرگزاری رسا

وزیر امور خارجه گفت: ایران همان‌گونه که در مبارزه علیه تروریست‌ها در کنار دولت و مردم عراق بوده است، در بازسازی عراق نیز از هیچ‌گونه همکاری و مشارکت با دولت عراق دریغ نخواهد کرد.

به گزارش ، محمدجواد ظریف عصر امروز در حاشیه کنفرانس بین المللی بازسازی عراق در دیدار«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق در کویت با بیان این مطلب افزود: ما عراق را یک شریک مهم سیاسی و اقتصادی برای خود می دانیم.
وزیر امور خارجه افزود: با توجه به علاقه مردم و بنگاه های اقتصادی و تجاری ایرانی به حضور در عراق امیدواریم حجم مناسبات بویژه در زمینه های اقتصادی و تجاری دو کشور جهش قابل توجهی داشته باشد.

** تقدیر از مشارکت شرکت های ایرانی در عملیات بازسازی عراق
«حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق در این دیدار نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش و آزاد سازی خاک عراق از لوث وجود تروریست ها را چشمگیر دانست.
وی همچنین مشارکت شرکت های ایرانی در عملیات بازسازی عراق و اجرای پروژه های عمرانی را حائز اهمیت و قابل تقدیر دانست.
به گزارش ایرنا، کنفرانس بین المللی بازسازی عراق به مدت سه روز با مشارکت فعالان بانکی تجار و مقامات سیاسی نزدیک به ۵۰ کشور جهان در کویت در حال برگزاری است و محمدجواد ظریف عصر روز گذشته در صدر یک هیات سیاسی و اقتصادی عازم این کشور شد و قرار است در این کنفرانس سخنرانی کند.
ظریف همچنین در حاشیه این کنفرانس با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «شیخ صباح احمد جابرالصباح» امیر کویت و«شیخ صباح الخالد الصباح» همتای کویتی خود دیدار و در خصوص مهمترین مسائل منطقه غرب آسیا و روند بازسازی عراق گفت و گو کرد./
۱۳۲۳/د۱۰۳/ق

نمایش موجودیت‌ها