date_range پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۲۳:۰۰ ب.ظ

حجت‌الاسلام رامشک: موفقیت طلاب در گرو نگاه آخرت محور است

حجت‌الاسلام رامشک: موفقیت طلاب در گرو نگاه آخرت محور است
منبع خبر: خبرگزاری رسا

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله مجتهدی تهرانی (ره) با بیان اینکه امروزه جهان به طلاب مستعد و عالم نیاز دارد، گفت: اگر طلاب با دیدگاه آخرت محور، تعالی دادن اسلام، پیمودن راه خدا و تبعیت از قرآن و عترت پا در مسیر طلبگی بگذارند بی‌شک موفق خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ، حجت الاسلام مهدی رامشک در مراسمی که به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع) پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات مدرسه علمیه آیت الله مجتهدی تهرانی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه هدایت به دو نوع تشریعی و تکوینی تقسیم می شود، گفت: خداوند موجودات را از ابتدای خلقت هدایت تکوینی کرد و در ابن هدایت هیچگونه نقص و معصیتی وجود ندارد.

مدیر مدرسه علمیه آیت الله مجتهدی تهرانی(ره) ادامه داد: در هدایت تشریعی که از طریق انبیای الهی به انسان رسیده است، مشکلاتی به وجود می آید و این مشکلات از طغیانگری انسان ها نشات می گیرد.

وی افزود: سیر تکامل بشری به جایی می رسد که حق و عدل تمام زمین را فراگرفته و ظلم از میان برود؛ زمانی این اتفاق خواهد افتاد که بشریت آمادگی و لیاقت دریافت حق را داشته باشد.

حجت الاسلام رامشک با بیان اینکه هنگام ظهور همه مشکلات بشری حل می شود، به تبیین برخی از ویژگی های زمان ظهور پرداخت و عنوان کرد: در عصر ظهور مشکلات از بین می رود، انحرافات تصحیح می شود، زمین از گناهان پاک می شود، دین حاکمیت واحد پیدا می کند، رفاه اقتصادی به وجود می آید و کینه ها از بین می رود.

مدیر مدرسه علمیه آیت الله مجتهدی تهرانی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های ظهور از بین رفتن بردگی است، ابراز داشت: مراد از بردگی، بردگی فرهنگی و تبعیت از فرهنگ های بیگانه است؛ امروزه غرب زدگی و ترویج فرهنگ برهنگی برای زنان یک مشکل اساسی است.

وی اضافه کرد: اگر در دوران جاهلیت جسم زنان را به سلاخ خانه می بردند، امروزه حیثیت و گوهر وجودشان را به سلاخ خانه های فرهنگی می برند و با ترویج فساد و فحشا می خواهند مسیر معنوی جامعه را منحرف کنند.

حجت الاسلام رامشک در ادامه با بیان اینکه امروزه جهان به طلاب مستعد و عالم نیاز دارد، تاکید کرد: اگر طلاب با قصد و دیدگاه آخرت محور، تعالی اسلام، پیمودن راه خدا و تبعیت از قرآن و عترت پا در مسیر طلبگی بگذارند بی شک موفق خواهند شد.

مدیر مدرسه علمیه آیت الله مجتهدی تهرانی(ره) با اشاره به اینکه طلاب باید در همه احوال، امام زمان(عج) را ناظر اعمال خود ببینند، گفت: طلاب باید باور کنند که امروزه جهان تشنه معارف اهل بیت(ع) است و این وظیفه بر دوش روحانیت است که جهان را از سرچشمه معارف نورانی اهل بیت(ع) سیراب کنند./841/ پ202/ب1

نمایش موجودیت‌ها