date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۵۸:۰۰ ب.ظ

گزارشی از خطبه‌های نماز جمعه در شهرستان‌های استان اردبیل؛ دشمنان درصدد جبران شکست‌های خود با ایجاد اختلاف در کشور هستند

گزارشی از خطبه‌های نماز جمعه در شهرستان‌های استان اردبیل؛ دشمنان درصدد جبران شکست‌های خود با ایجاد اختلاف در کشور هستند
منبع خبر: خبرگزاری رسا
دسته خبری: سیاست|آیین

ائمه جمعه استان اردبیل تاکید کردند: دشمنان که در حال حاضر نتوانسته‌اند به اهداف شوم خود دست یابند، درصدد جبران شکست‌های خود با ایجاد اختلاف و فتنه در کشور هستند.

به گزارش ، حجت‌الاسلام یدالله صفری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر گرمی اظهار داشت: یک ساعت درست فکر کردن از یک سال عبادت افضل است و ما باید به عجل و مسیر عجل خود فکر کنیم و بدانیم که در دنیای بعد از مرگ فقط اعمال انسان است که او را همراهی می‌کند و سرنوشت او را رقم خواهد زد.

امام جمعه گرمی افزود: در دنیا با اینکه طرفدار حق معمولا کم بوده ولی وعده الهی بر پیروزی جبهه حق هر چند تعدادشان هم کم باشد تحقق پیدا کرده و همیشه حق پیروز شده است.

وی گفت: پس از سقوط رژیم پهلوی، اداره مملکت به دست جوانان مومن ومتعهد و به رهبری امام راحل افتاد و مدیران جوان آن زمان کشور بدون اینکه هیچ سابقه مدیریت داشته باشند در مقابل رژیم صدام و قدرت‌های بزرگ دنیا و کمک‌های نظامی ده‌ها کشور به صدام ایستادند و با رهبری امام(ره) پیروز شدند و امروز هم در عرصه‌های مختلف به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافتند به طوری که استکبار جهانی از این عظمت و قدرت ایران اسلامی درمنطقه و جهان به شدت عصبانی است.

حجت‌الاسلام صفری با بیان اینکه وعده‌های دروغین کاندیدهای انتخاباتی در پست‌های مختلف و تقصیرها را به گردن همدیگر انداختن، مردم را به خدمات صورت گرفته‌ نظام بدبین می‌کند، تصریح کرد: مسؤولان به جای اینکه بیشتر وقت خود را به دنبال پیدا کردن متهم و توجیه قصور خود صرف کنند به فکر حل مشکلات مردم باشند.

خطیب جمعه گرمی بیان کرد: در مورد برخورد با متخلفان و مفسدان اقتصادی که تخلف آنها محرز شده است به طور شفاف برخورد صورت گیرد تا حق مردم و بیت‌المال ضایع نشود.

وی علت برخی از نارضایتی مردم از خدمات صورت گرفته را عدم آگاهی و اطلاع‌رسانی درست و دقیق به مردم دانست و گفت: مسؤولان شهرستانی باید خدمات صورت گرفته را به مردم اطلاع رسانی و گزارش کنند تا مردم در جریان و تلاش‌های صورت گرفته از سوی مسولان قرار گیرند.

حقوق بشر آمریکایی برای همگان مشخص و روشن شده است

حجت‌الاسلام دوستعلی ربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر نیر با اشاره به اهمیت فضای مجازی اظهار داشت: نباید از حضور مؤثر در فضای مجازی غافل شد و اجازه داد صاحبان اندیشه‌های آلوده مدیریت آن را بر عهده بگیرند.

امام جمعه موقت نیر با بیان اینکه فضای مجازی خطرهای متعددی برای نوجوانان و جوانان دارد، گفت: بسیار ضروری است مسؤولان به دنبال چاره اندیشی برای جلوگیری از آثار مخرب برخی از شبکه‌های مجازی باشند.

وی تصریح کرد: مسؤولان فرهنگی و نهادهای آموزشی و تبلیغی و نیز خانواده‌ها وظیفه دارند تا نظارت بیشتر و بهتری بر فضای مجازی و نحوه استفاده جوانان از آن داشته باشند چون هر گونه بی‌تفاوتی و بی‌توجهی آسیب‌های زیادی به همراه دارد.

امام جمعه موقت نیر بیان کرد: چنان‌چه فضای مجازی به درستی مدیریت شود می‌تواند به فرصت تبدیل شود.

خطیب جمعه موقت نیر بر نقش والدین به خصوص مادران در تربیت نوجوانان و آینده سازان جامعه تاکید و بیان کرد: غفلت والدین از توجه به فرزندان پیامد های ناگواری به دنبال خواهد داشت.

حجت‌الاسلام ربانی با اشاره به جنایات آمریکا افزود: آمریکا هیچ گاه نمی‌تواند خود را حامی حقوق بشر بداند چرا که آمریکا خود بزرگترین نقض‌کننده حقوق بشر در دنبا بوده و حقوق بشر آمریکایی برای همگان مشخص و روشن شده است.

آمریکا نمی‌تواند اراده ملت ایران را تضعیف کند

حجت‌الاسلام صفر یوسف‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر نمین با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: باید مواظب باشیم که سستی و تنبلی ما را از امامان، انقلاب و شهدا جدا نکند.

امام جمعه نمین با قدردانی از حضور پرشور مردم و همچنین تمام مسؤولانی که نهایت همکاری را در راستای باشکوه برگزار شدن یادواره نیارق کرده بودند، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا این یادواره در سال‌های بعد به صورت ملی برگزار شود.

وی با اشاره به بخشی از بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مردم گفت: دشمنان حالت انفعالی به خود گرفته‌اند و می‌خواهند شکست‌های خود را با ایجاد اختلاف و فتنه در کشور ما جبران کنند که ملت ایران اجازه چنین کاری را به آنان نخواهند داد.

حجت‌الاسلام یوسف‌زاده بیان کرد: ما گوش به فرمان ولایت هستیم و با اشاره رهبری همان طور که ریشه فتنه را کندیم  آمریکا و اسراییل را نیز نابود خواهیم کرد.

امام جمعه نمین در مورد مشکلات موجود در کشور گفت: با وحدت و همدلی کارهای بزرگی می‌توان برای مردم انجام داد و مشکلات آنان را حل کرد که انتظار می‌رود در این زمینه مردم و مسؤولان همبستگی لازم را داشته باشند.

وی تصویب قطعنامه برای حمایت از اغتشاشگران و فتنه‌گران در کنگره آمریکا را به شدت محکوم کرد و افزود: دشمنان با این کارها هیچ وقت نمی‌توانند اراده و ملت ایران را در مقابله با آمریکا و سایر دشمنان تضعیف کنند.

بصیرت مردمی طعم دوباره شکست را به کام دشمنان چشاند

حجت‌الاسلام امیر رشتبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر خلخال با اشاره به فتنه دی ماه 96 که طراحی شده از سوی دشمنان و جیره خواران استکبار در داخل کشور و سلطنت طلبان بود، اظهار داشت: این فتنه با بصیرت مردمی طعم دوباره شکست را به کام دشمنان و سلطنت‌طلبان چشاند.

امام جمعه خلخال با بیان اینکه این فتنه علاوه بر حمایت استکبار جهانی از موج حمایت  اسرائیل، انگلستان و منافقین و و خیرجوانان داخلی برخوردار بود، گفت: دشمنان به مقدسات، ولایت فقیه و پرچم کشور توهین کردند که قطعا توهین‌کنندگان به مقدسات، مساجد و پرچم مزین به نام امام زمان(عج) ایرانی نبودند و خاک بر سر یه ایرانی باد که حقیقت خود را از دست بدهد.

وی بیان کرد: بصیرت مردمی نشان داد که مردم حقیقت را از دروغ تشخیص دادند و آنهایی که به با فکر گمراه کردن افکار عمومی مردم از مشکلات اقتصادی  و تغییر آن به سمت سوی خود در راستای ضربه به نظام بودند یک بار دیگر تیرشان به سنگ خورد و نتوانستند به اهداف خود دست یابند و مقابله مردم در فتنه 96 با فتنه گران  نبرد ملت با ضد ملت و و نبرد اسلام با ضد اسلام بود.

حجت‌الاسلام رشتبری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در روزهای اخیر و لزوم وحدت مسؤولان سه قوا تصریح کرد: در عین اینکه شاهد دلسوزی قوا برای ملت هستیم ولی نباید اصل حرف و قضیه گم شود و نباید از دشمن غافل شد و باید با رفع مشکلات و مطالبات اقتصادی و معیشتی مردم سرنخ دست دشمن داده نشود.

وی در مورد دفاع نماینده روسیه در سازمان ملل از حقوق ملت ایران گفت: اگر قرار است برای یک اغتشاش کوچک ایران جلسه در سازمان ملل برگزار شود باید جلسه برای 800 نفر از مردم به دست پلیس آمریکا جلسه‌ای برگزار شود و به جای برگزاری جلسه برای یمن، فلسطین و سوریه باید جلسه برای محکومیت افکار ضد بشری برگزار شود.

امام جمعه خلخال افزود: دشمنان در فتنه که برگزار کردند دنبال مطالبات مردم نبودند و بلکه قصد براندازی نظام را داشتند و هدف آنها اصل نظام بود که با حمایت مردم و بصیرت مردم ناکام ماندند.

حجت‌الاسلام رشتبری خطاب به آنهایی که رضاخان رضاخان در فتنه سر می‌دادند، بیان کرد: آنهایی که این شعار را می‌دادند باید بدانند در زمان رضاخان 60 درصد مملکت ایران دو دستی هدیه و تقدیم به استکبار و جهانخواران شد.

وی با گرامیداشت یادو خاطره شهید نواب صفوی و تلاش‌های این مجاهد شهید در راه اعتلای دین اسلام گفت: نواب صفوی قبول نکرد که عزت اسلام و ولایت خدشه‌دار شود و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

خطیب جمعه خلخال با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و قرائن و شواهد و پیش بینی موجود کشور در خصوص بارش‌های اخیر در سراسر کشور اظهار کرد: صرفه جویی و فرهنگ سازی بهترین راه مقابله با کمبود آب است و باید این فرهنگسازی از امروز که با کاهش بارندگی روبه‌رو هستیم به مرحله اجرا درآید.

وی افزود: در 47 سال گذشته امسال جزو سال‌هایی است که خشکسالی را در پیش داریم و باید با صرفه جویی واقعی و توجه به اینکه آینده دنیا بسته به آب است در مصرف این مهم توجه لازم را در بین خانواده‌ها داشته باشیم./۹۶۹/د ۱۰۲/ب۱

منبع: تسنیم

نمایش موجودیت‌ها