آیت‌الله جنتی: کدام کشور از مذاکره با آمریکا سود برده است؟| راه‌حل مشکلات اقدام انقلابی مسئولان است

آیت‌الله جنتی: کدام کشور از مذاکره با آمریکا سود برده است؟| راه‌حل مشکلات اقدام انقلابی مسئولان است
منبع خبر: خبرگزاری رسا

دبیر شورای نگهبان با اشاره به بیانات روشنگرانه رهبر انقلاب به‌ویژه درباره مذاکره با آمریکا، گفت: کدام کشوری تاکنون توانسته از مذاکره با آمریکا سود ببرد؟

به گزارش ، آیت‌الله جنتی در ابتدای نشست هفتگی شورای نگهبان، با اشاره به بیانات امیدآفرین و روشنگرانه‌ مقام معظم رهبری به ویژه موضوع مذاکره با آمریکا، اظهار داشت: کدام کشوری که از منظر آمریکا ضعیف است، توانسته تاکنون از مذاکره با آمریکا سود ببرد.

دبیر شورای نگهبان همه کسانی را که هنوز در فکر مذاکره با آمریکا هستند، دعوت به هوشیاری و بیداری از خواب غفلت کرد و افزود: مذاکره با کسی که همه‌ معاهدات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد و به وعده‌های خود عمل نمی‌کند، عاقلانه نیست و از این رو و بنا بر فرمایش امام راحل و مقام معظم رهبری مذاکره با آمریکا به علت خسران قطعی، ممنوع است.

آیت‌الله جنتی با اظهار نگرانی و تاسف شدید از اوضاع اقتصاد و معیشت مردم، گفت: مکرر گفته‌ام و باز هم تاکید می‌کنم راه‌حل برون رفت از مشکلات فعلی فقط تفکر و روحیه انقلابی است چرا که این انقلاب، دفاع مقدس 8 ساله و شکست فتنه‌های گوناگون دشمنان با حرکت مؤمنان انقلابی به پیروزی رسیده است.

وی با اشاره به ضرورت به کارگیری مؤمنان انقلابی در سه قوه‌ مقننه، مجریه و قضائیه برای مبارزه با فساد و مفسد، اضافه کرد: در مواقع اضطرار، انقلابی عمل کردن عین قانون است و گاهی برای مقابله با فساد، روال عادی مبارزه، نتیجه بخش نیست.

آیت‌الله جنتی در پایان با تشکر از اقدام اخیر رئیس قوه قضائیه در ارائه طرح جدید دادگاه‌های مبارزه با فساد اقتصادی و تاکید بر نقش حساس و اهمیت کارکرد قوه قضائیه در مقطع کنونی، گفت: برای اینکه احکام قضایی مجرمان اقتصادی در طول مسیر رسیدگی و اجرا، فلج نشود، باید دادگاه‌های مجرمان اقتصادی، علنی و سریع باشد و در این زمینه قضاتی انتخاب شوند که تهدید و تطمیع مفسدان اقتصادی بر آنان مؤثر واقع نشود تا به سرعت به نتیجه برسد./ ۱۳۲۳/د۱۰۳/ق

نمایش موجودیت‌ها