date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۲۰:۱۰ ب.ظ

مدیر فوریت‌های پزشکی بیرجند خبر داد: انتقال هوایی 33 مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس از بیرجند به گچساران

مدیر فوریت‌های پزشکی بیرجند خبر داد: انتقال هوایی 33 مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس از بیرجند به گچساران
منبع خبر: ایلنا
دسته خبری: جامعه|ترابری

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از انتقال 33 مصدوم با هواپیما از بیرجند به گچساران خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی دلخروشان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این مصدومان طی 2 روز گذشته از بیمارستان‌های شهرستان های طبس و فردوس با پنج سورتی پرواز توسط بالگردهای اورژانس هوایی بیرجند و طبس و نیز اتوبوس آمبولانس های اورژانس استان به بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند منتقل شدند.

بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در جاده دیهوک - فردوس بامداد دوشنبه (23 بهمن ماه)، 9 نفر کشته و 36 نفر مصدوم شدند که بیشتر سرنشینان آن بانوان و عازم مشهد مقدس بودند.

مدیر اورژانس خراسان‌جنوبی اضافه کرد: 33 مصدوم امروز با 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 12 دستگاه آمبولانس اورژانس 115 از بیمارستان امام رضا (ع) به فرودگاه بین المللی بیرجند منتقل و با پرواز اختصاصی توسط سازمان اورژانس کشور و با همکاری سازمان هوافضای سپاه به گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام شدند.

وی گفت: 2 مصدوم این حادثه هنوز در بیمارستان بیرجند بستری هستند که یکی از آنها در بخش آی سی یو است و یک مصدوم هم با رضایت خانواده ترخیص شد.

نمایش موجودیت‌ها