date_range شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۳۹:۱۷ ب.ظ

وزیر آموزش و پرورش: یک‌هزار و 100 مدرسه به آمار مدارس دولتی اضافه شد/وجود 149 هزار دانش‌آموز جامانده از تحصیل در دوره ابتدایی

وزیر آموزش و پرورش: یک‌هزار و 100 مدرسه به آمار مدارس دولتی اضافه شد/وجود 149 هزار دانش‌آموز جامانده از تحصیل در دوره ابتدایی
دسته خبری: جامعه|تحصیل

وزیر آموزش و پرورش گفت: فردا در حالی سال تحصیلی را شروع می‌کنیم که یک‌هزار و 100 مدرسه به آمار مدارس دولتی اضافه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری وزیر آموزش و پرورش همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۸ در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

سید محمد بطحایی (وزیر آموزش و پرورش) در ابتدای این نشست با تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) گفت: آغاز سال تحصیلی به معلمان عزیز که همچنان غیرت مندانه چراغ نظام را روشن می‌دارند و در این مسیر تلاش خود را برای رشد و تعالی فرزندان این آب و خاک عرضه می‌کنند تبریک می‌گویم. همچنین به بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز که از فردا به تحصیل مشغول خواهند شد نیز تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: همچنین به ۱۳ هزار دانش آموز ایرانی که در ۶۰ کشور جهان مشغول به تحصیل هستند. همچنین به ۴۵۰ هزار دانش آموز اتباع افغان که ما میزبانشان هستیم نیز تبریک می گویم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: من می خواهم برخی از ابعاد کمی و آموزشی را عنوان کنم. امسال ۱۳ میلیون و ۷۸۸ دانش آموز در مدارس ثبت نام کردند و حدود ۳ درصد از دانش آموزان پایه دهم، دانش آموزان فنی و حرفه ای و اتباع غیرایرانی هنوز ثبت نام نکردند.

وی ادامه داد: از فردا میزبان ۱۴ میلیون نفر از دانش آموزان خواهیم بود. همچنین ۴۸۳ باب کلاس درس را تدارک دیده ایم و سعی می کنیم این عدد را به ۴۸۹ کلاس برسانیم. حدود ۱۶ هزار کلاس به نسبت سال گذشته افزایش داشتیم و عمدتا این کلاس ها به خاطر استقرار پایه دوازدهم بوده است.

او با اشاره به اینکه ۹۱ هزار و ۷۲۱ مدرسه دولتی داشتیم که با آنها سال تحصیلی را آغاز می‌کردیم، گفت: فردا نیز در حالی که یک هزار و ۱۰۰ مدرسه دیگر به این آمار اضافه شدند، سال تحصیلی را شروع می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۳۵۵ مدرسه غیردولتی داریم، گفت: ۱۴۹ هزار دانش آموز جامانده از تحصیل در دوره ابتدایی داشتیم و تلاش کردیم با مذاکرات آنها را بر سر کلاس‌های درس بیاوریم اما این امر محقق نشد. همچنین توانستیم ۳۱ هزار و ۹۱۰ دانش آموز را در دوره ابتدایی جذب کنیم و این یکی از مواردی بود که باید به آن افتخار کنیم.

او افزود: در سال تحصیلی که پشت سر گذاشتیم ۵۰۶۹ دانش آموز را که فاقد مدارک هویتی بودند با هماهنگی وزارت کشور و سایر دستگاه‌های ذیربط ‌توانستیم در کلاسهای در جای دهیم. امروز نرخ تحت پوشش ابتدایی بیش از ۹۶ درصد شده است و نرخ ثبت نام خالص پایه اول ابتدایی به بیش از ۹۷ درصد رسیده است که امیدواریم بتوانیم این آمار را بالاتر ببریم.

وی تاکید کرد: سال گذشته در چنین روزی حدود ۵ هزار کلاس جدید را افتتاح کردیم و امروز توانستیم این آمار را به ۸ هزار کلاس برسانیم و امیدواریم تا پایان سال ۹۷ بتوانیم دو هزار کلاس دیگر اضافه کنیم.

ادامه دارد...

نمایش موجودیت‌ها