date_range سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۴۴:۳۲ ب.ظ

بسته خبری امروز سرویس سیاسی ایلنا؛ انتقاد از سفرهای لاکچری نمایندگان مجلس به خارج از کشور/جزئیات تلاش دیپلماتیک وزارت خارجه برای آزادی مرزبانان/ اقدام عربستان و بحرین علیه سپاه/ کلید خوردن استیضاح وزیر علوم بعد از تعطیلات اربعین

بسته خبری امروز سرویس سیاسی ایلنا؛ انتقاد از سفرهای لاکچری نمایندگان مجلس به خارج از کشور/جزئیات تلاش دیپلماتیک وزارت خارجه برای آزادی مرزبانان/ اقدام عربستان و بحرین علیه سپاه/ کلید خوردن استیضاح وزیر علوم بعد از تعطیلات اربعین
دسته خبری: سیاست|مجلس

لزوم چرخش شورای نگهبان به نقش پدری، برگزاری چهارمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، انتقاد حاجی‌دلیگانی از سفرهای خارجی برخی نمایندگان، آزادی مرزبانان ربوده شده، اولین آزمون «عمران‌خان» در مناسبات ایران و پاکستان، تحریم‌های نفتی ایران، محور اصلی گفت‌وگوهای بن سلمان و منوچین، توضیحات پزشکیان درباره جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس با حضور ظریف، «صندوق‌های بازنشستگی» ابرچالش کشور، اعلام وصول سوال نماینده بندرعباس از وزیر نیرو، کلید خوردن استیضاح وزیر علوم بعد از تعطیلات اربعین، برگزاری نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات یکی از واردکنندگان تلفن همراه، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: برداشت کلی من از انتخابات سال ۱۴۰۰ این است که کسی رییس‌جمهور خواهد شد که امروز نامش مطرح نمی‌شود و هیچ یک از گزینه‌های امروز رییس‌جمهور آینده نخواهد بود.

در چهارمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، وزیر کشور بر استمرار رویکرد هایی که بروز ثبات و آرامش نسبی در بازار را فراهم کرده است تاکید کرد.

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: ما در وزارت صمت دیگر مجالى براى کارآموزى نداریم؛ یادمان باشد نزدیک ٧٠٪؜ کارخانه‌ها و کارگاهها و معادن در کشور تعطیل یا ورشکسته شده است.

نماینده مردم شاهین شهر تاکید کرد: تحقیق و تفحص باید از مجلس شروع شود تا بتوانیم این مطالبه را از سایر بخش ها داشته باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه انتظار داریم دولت جدید پاکستان در اولین حادثه‌ای که دوران جدید نخست‌وزیری عمران خان در مناسبات میان ایران و پاکستان اتفاق افتاده است، سرفراز از این آزمون بیرون بیاید و اقدامات مثبتی نسبت به همسایه خوبشان، ایران انجام دهند، ابراز داشت: امیدواریم رایزنی‌ها و همکاری‌های طرف‌های ایرانی با طرف پاکستانی به نتایجی مطلوب در اولین فرصت ممکن نائل شود چراکه همه بخش‌ها در ایران در تلاش هستند سربازان ربوده شده به آغوش خانواده‌هایشان برگردند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در دیدار با ولیعهد عربستان درباره تحریم‌های نفتی ایران گفت‌وگو کرد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی درباره حضور وزیر امور خارجه در مجلس گفت: ظریف درباره‌ روند مذاکرات با اروپا به نمایندگان مجلس گزارش داد.

نماینده فریمان و سرخس با اشاره به تلاش برخی نمایندگان برای استثنا شدن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: شهردار تهران برخی از نمایندگان را در اتاق کارشان جمع کرده و از آنجا با همکاران تماس می‌گرفتند که به دوفوریت این استفساریه رای دهند که این اتفاق خوبی نیست.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: اکنون در مقطعی هستیم که تمام صندوق‌های بازنشستگی بنا بر اظهار بسیاری کارشناسان به عنوان یک ابرچالش برای کشور تلقی می‌شوند، بطوریکه تمام صندوق‌های بازنشستگی در حال حاضر به بودجه دولت متکی هستند.

سوال نماینده بندرعباس از وزیر نیرو وصول شد .

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از کلید خوردن استیضاح وزیر علوم خبر داد.

وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره حواشی اظهارات اخیر جهانگیری و مطرح شدن استعفای وی گفت: ان‌شاالله که آقای جهانگیری نمی‌روند و چنین چیزی نیست. حداقل من نمی‌دانم.

نماینده دادستان تاکید کرد: نوسانات ارز باعث افزایش قیمت کالاهای اساسی شده است و دولت نیز ارز دولتی را با قیمت ۴۲۰۰ تومان در اختیار برخی از شرکت‌های وارد کننده قرار داده است که تلفن همراه یکی از آنهاست.

نمایش موجودیت‌ها