date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۱۳:۴۴ ب.ظ

حضور وزیر صنعت در کمیسیون امنیت جهت بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای رونق تولید

حضور وزیر صنعت در کمیسیون امنیت جهت بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای رونق تولید
دسته خبری: سیاست|مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: وزیر صنعت در نشست امروز این کمیسیون با بیان اینکه ظرفیت‌های تولیدی بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف داریم تاکید کرد که نگرانی از تامین کالاهای اساسی نداریم. او همچنین با اشاره به اهمیت اتکا به توانمندی‌های داخلی در بخش صنعت، اهمیت صادرات غیرنفتی را مورد توجه قرارداد.

علی نجفی خوشرودی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: این نشست با موضوع فرصت‌ها و تهدیدهای رونق تولید و تجارت در شرایط تحریم با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس اتاق بازرگانی و معاون اقتصادی وزارت امور خارجه و مسئولان بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: طی این نشست، آخرین وضعیت تولید و تجارت و تامین نیازمندی‌های کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

این عضو فراکسیون امید خاطرنشان کرد: وزیر صنعت در این نشست با بیان اینکه ظرفیت‌های تولیدی بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف داریم، تاکید کرد که نگرانی از تامین کالاهای اساسی نداریم. وی همچنین با اشاره به اهمیت اتکا به توانمندی‌های داخلی در بخش صنعت، اهمیت صادرات غیرنفتی را مورد توجه قرار داد. رحمانی ضرورت توجه به جنگ روانی دشمن برای فشار بر مردم را مورد بررسی قرار داد.

نجفی گفت: در ادامه این جلسه سایر مهمانان و برخی از اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود را ارائه کردند. تقویت و توسعه زیرساخت‌های صادرات و رفع موانع موجود، استفاده موثرتر از ظرفیت استان‌های همجوار با کشورهای همسایه، ضرورت افزایش هماهنگی‌های اداری و تشکیلاتی میان دستگاه‌های ذیربط، تمدید اسناد حقوقی برای تقویت تولید و حمایت از خدمات فنی و مهندسی از اهم موارد مطرح شده در این جلسه بود.

نمایش موجودیت‌ها