date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۴۸:۵۹ ب.ظ

سالاری مطرح کرد: لزوم توقف پروژه مجتمع تجارت جهانی گلریز / ساخت‌وساز غیرمجاز روی پل رسالت

سالاری مطرح کرد: لزوم توقف پروژه مجتمع تجارت جهانی گلریز / ساخت‌وساز غیرمجاز روی پل رسالت
منبع خبر: ایلنا

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: گودبرداری مجتمع تجارت جهانی گلدیس بدون عمل به تکالیف تعیین شده و بدون دریافت پروانه اقدام انجام شده که باید این پروژه تا بررسی مجدد پیوست‌های مطالعاتی متوقف شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد سالاری در بیست و دومین  جلسه علنی شورای‌شهر در تذکر پیش از دستور خود ضمن تسلیت به زلزله‌زدگان غرب کشور گفت: با توجه به اینکه وضعیت تهران بسیار وخیم تر از مناطق زلزله زده است تقاضا دارم در هفته آتی جلسه‌ای با مسئولان مربوطه اعم از مسئولان حوزه بافت فرسوده، مسئولین وزارت راه و شهرسازی، مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی و مدیریت بحران به‌منظور بررسی وضعیت ایمنی و مدیریت بحران پایتخت تشکیل شود.

وی در ادامه در تذکری به پروژه مرکز تجارت جهانی گلدیس گفت: این پروژه با مساحت ۴۸ هزار متر و ۷۳ طبقه واقع در بزرگراه حکیم و کردستان در دوره مدیریت شهری گذشته در کمیسیون ماده ۵ مورد بررسی قرار گرفته و شروطی برای اجرایی شدن این پروژه تعیین شده است.

وی ادامه داد: این شروط شامل تملک زمین‌های اطراف پروژه و تبدیل به یک بلوک شهری و همچنین تعیین یک مسیر دسترسی از اتوبان به این مجتمع بود که می‌بایست پس از انجام این اقدامات  مجددا برای تصویب به کمیسیون ماده ۵ می‌رفت که انجام نشد.

سالاری افزود: این موضوع در حال حاضر موجب نگرانی بسیاری از دیده‌بان‌های شهری اعم از متخصصان شهرسازی و معماری و مهندسان مشاور ایران شده چراکه احداث ساختمان‌های بلندمرتبه بدون توجه به پیوست‌های مطالعاتی تبعات قابل توجهی برای شهر تهران دارد.

وی با انتقاد از اینکه شهرداری منطقه بدون اینکه مالک به تکالیف تعیین شده در رای کمیسیون ماده ۵ مجوز گودبرداری صادر کرده، بیان کرد خواستار توقف این پروژه و بررسی مجدد پیوست‌های مطالعاتی آن شد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در تذکری دیگر به ساخت و ساز در بالای تونل رسالت اشاره کرد و گفت: زمین بالای تونل رسالت که متعلق به شهرداری تهران است قبلا پارکینگ بوده اما متاسفانه مدتی است در این زمین اقدام به ساخت و ساز بدون پروانه شده و موجبات ناراحتی شهروندان منطقه شده است.

نمایش موجودیت‌ها