date_range شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۵۶:۱۰ ب.ظ

بسته خبری امروز سرویس سیاسی ایلنا؛ رد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در شورای نگهبان/ اعلام مجدد پایبندی روسیه به برجام/ جزئیات تشکیل گروه اقدام ایران در کاخ سفید/ جمع‌بندی جلسات موسوی‌لاری و خاتمی درباره ادامه کار شورای عالی

بسته خبری امروز سرویس سیاسی ایلنا؛ رد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در شورای نگهبان/ اعلام مجدد پایبندی روسیه به برجام/ جزئیات تشکیل گروه اقدام ایران در کاخ سفید/ جمع‌بندی جلسات موسوی‌لاری و خاتمی درباره ادامه کار شورای عالی

رد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در شورای نگهبان، انتصاب رحمانی‌فضلی به‌عنوان نماینده رئیس‌جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اعلام مجدد پایبندی روسیه به برجام، ایران، محور مذاکرات هفته آینده مشاوران امنیت ملی آمریکا و روسیه در وین، تفسیر وظایف «گروه اقدام ایران» از زبان وزیر خارجه آمریکا، واکنش کاخ کرملین به خبر توافق روسیه و آمریکا بر سر خروج ایران از سوریه، مخالفت چین با احکام یک‌جانبه آمریکا علیه ایران، تصویب ماموریت‌های ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی، حضور وزیر دفاع در جلسه غیرعلنی روز دوشنبه مجلس، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.

به گزارش ایلنا، اهم اخبار سیاسی امروز، شنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

 

در رسانه‌ها ثبت شود هر نماینده با کدام لوایح و طرح‌ها مخالف یا موافق است/ مردم بعد از مشکلات اقتصادی تاب بی‌عدالتی و فساد را ندارند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: مردم باید بدانند نمایندگانی که به آنها رای داده‌اند با چه مسائلی موافق و مخالف هستند این شفاف‌سازی اگر از مجلس شروع شود تاثیر بسزایی در بهبود وضع کشور دارد و قطعا با ادامه این روش کمتر شاهد روندی هستیم که در روز استیضاح پیش گرفته شد.

یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: تشکیل گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده، به منظور اطمینان یافتن از موثر بودن تحریم‌ها در جهت واداشتن ایران به تغییر رفتار و آمدن به پای میز مذاکره است.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: برخی از کسانیکه دولت را تخریب می‌کنند، همان‌هایی هستند که با سیاست‌های غلط مسبب شرایط فعلی در سالیان قبل شدند، نمی‌توان مسائل سیاسی و اقتصادی را از یکدیگر جدا کرد، برخی تحریم را به کشور تحمیل کردند.

سخنگوی شورای نگهبان از اعاده لایحه اصلاح مبارزه با پولشویی به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

یک استاد حوزه علمیه قم گفت: برخی براساس تصور و توهم فکر می‌کنند مقام معظم رهبری اختلاف دیدگاه شدید با دولت دارند که بیانات اخیر رهبری نشان داد که این چنین نیست و افراطیونی که چنین ذهنیتی را القا می‌کنند کاملا در اشتباه هستند.

جریان اصلاح‌طلبی اگر حول محور رییس دولت اصلاحات به عنوان صاحب این گفتمان نباشد، پا نخواهد گرفت. این را نه احزاب اصلاح‌طلب و نه شخصیت‌های حقیقی بلکه اجماع جریان اصلاحات تایید می‌کند.

رئیس‌‌‌‌‌‌‌‌جمهور در حکمی عبدالرضا رحمانی فضلی را به عنوان «نماینده رئیس‌جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» منصوب کرد.

وزارت خارجه روسیه روز گذشته-جمعه، طی بیانیه ای تاکید کرد: روسیه همچنان به طور منظم به اجرای تمام تعهداتش در توافق هسته‌ای پایبند است.

یک مقام دولت آمریکا از دیدار هفته آتی جان بولتون و همتای روس خود در وین خبر داد و گفت: نقش ایران در سوریه یکی از محورهای مذاکرات دو طرف است.

در بریتانیا اگر احدی از مسئولان خطا کند او را مجبور به استعفاء می‌کنند. در چین حکم این افراد اعدام است و در ژاپن این اعمال به حدی قبیح و زشت است که مسئول مربوطه دست به خودکشی می‌زند. مجموع مولفه‌هایی که عرض کردم بی اعتمادی را افزایش داده و مردم از خود سوال می‌کنند که به چه کسی اعتماد کنیم؟ آقایان بفهمند که بی‌اعتمادی، یک شبه حاصل نمی‌شود.

وزیر خارجه آمریکا که روز پنجشنبه از تشکیل گروه موسوم به گروه اقدام ایران به ریاست بریان هوک خبر داده بود، در مصاحبه ایمیلی با نیویورک تایمز مدعی شد: وزارت خارجه راهبردی صحیح و تیمی از کارشناسان درجه یک در حوزه مسائل ایران را در اختیار دارد.

سخنگوی کاخ کرملین از اظهارنظر درباره خبر منتشر شده در خصوص توافق پوتین و ترامپ در هلسینکی بر سر خروج ایران از سوریه خودداری کرد و گفت: قبلا توضیحات داده شده و لزومی نمی‌بینم چیزی اضافه کنم.

یک عضو حزب موتله اسلامی گفت: امروز گسست فرهنگی و بی اعتنایى به قوانین و احکام وجود دارد و آنچه رهبرانقلاب سال‌ها پیش با عنوان شبیخون فرهنگی مطرح کردند عملاً تحقق پیدا کرده و انحرافات فضای مجازی ، نسل سوم این شبیخون است.

وکیل محمدعلی طاهری گفت: اعاده دادرسی را به دیوان عالی کشور می‌دهیم که رای نقض شود ولی امیدواریم که طاهری را طبق آن وعده‌ای که داده بودند در این هفته آزاد کنند چرا که ایشان بیش از نصف حبس خود را تحمل کرده و می‌تواند آزاد شود.

وزیرخارجه چین بر ادامه همکاریهای پکن با ایران علی رغم تحریمهای آمریکا تاکید کرد.

شورای عالی هماهنگی اقتصادی ساختار، اهداف و ماموریتهای ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی را مصوب کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: وزیر دفاع روز دوشنبه در صحن غیر علنی مجلس شورای اسلامی گزارشاتی در خصوص وزارت دفاع توضیحاتی ارائه خواهد کرد.

دفتر مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس وضعیت موجود و ابعاد مسئله ازدواج دختران در سنین پایین را مورد ارزیابی قرار داد.

نمایش موجودیت‌ها