date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۰:۰۰ ق.ظ

محدودیت تردد کامیون‌های سوختی در شب

محدودیت تردد کامیون‌های سوختی در شب
منبع خبر: روزنامه تعادل
دسته خبری: سیاست|مجلس

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ممنوعیت تردد درخصوص کامیون‌های حامل سوخت عراقی اعمال شده است، گفت:

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ممنوعیت تردد در خصوص کامیون‌های حامل سوخت عراقی اعمال شده است، ‌گفت: این محدودیت برای تانکرهای حمل سوخت داخلی وجود ندارد، بنابراین خواستار اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم برای جلوگیری از این نوع حوادث هستیم.

سیدحسن علوی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تسلیت حادثه دلخراش برخورد تانکر حمل سوخت با اتوبوس مسافربری بامداد گذشته در بلوار حسینی سنندج اظهار کرد: پلاک تانکر حمل سوخت متعلق به استان کرمانشاه بوده است و عراقی نیست.

او افزود: متاسفانه پس از بروز حادثه مسافران در اتوبوس محصور شده و امکان فرار از آتش برای آنان وجود نداشته است.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این حادثه در بلوار داخل شهر رخ داده است، گفت: سوخت تانکر حمل سوخت «مازوت» بوده است.

 ۱۱ نفر در تصادف تانکر سوخت جان باختند

 تصادف تانکر حامل سوخت نفتا با یک اتوبوس در سنندج موجب کشته شدن ۱۱ نفر از مسافران اتوبوس و زخمی شدن 7 نفر دیگر شد.

به گزارش ایرنا، هیرش رضایی مدیر روابط عمومی استانداری کردستان با اعلام خبر کشته شدن ۱۱ نفر و زخمی شدن ۷ نفر بر اثر تصادف تانکر حامل سوخت نفتا با یک دستگاه اتوبوس در سنندج اظهار کرد: این حادثه بامداد روز گذشته در بلوار دکتر حسینی شهر سنندج روی داد و بر اثر برخورد تانکر با اتوبوس انفجار شدیدی رخ داد و اتوبوس مسافربری آتش گرفت و در میان شعله‌های آتش سوخت.

وی افزود: چهار مسافر اتوبوس و سه نفر از سرنشینان خودروهای عبوری نیز در این حادثه مصدوم شدند که با استفاده از آمبولانس به مراکز درمانی شهرستان سنندج اعزام و تحت درمان قرار گرفتند. رضایی با بیان اینکه مصدومان این حادثه رانندگی ساعتی پس از مداوا از مراکز بیمارستانی این شهرستان ترخیص شدند، تاکید کرد: علت وقوع این حادثه توسط کارشناسان پلیس راه در دست بررسی است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی سنندج نیز گفت: در این حادثه که بامداد دیروز روی داد یک تانکر حامل سوخت نفتا از مسیر شمال به جنوب بلوار دکتر حسینی سنندج در حرکت بود که با اتوبوسی که خارج از ترمینال متوقف بود، برخورد می‌کند.

سرهنگ رمضان نادری با بیان اینکه بر اثر این برخورد و بواسطه محموله سوختی تانکر، اتوبوس مسافربری آتش می‌گیرد، اظهار داشت: علت اصلی این حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

شاهدان عینی اما می‌گویند، اتوبوس پس از خروج از ترمینال برای اینکه مسافران دیگری را خارج از محوطه ترمینال سوار کند و تعداد مسافرانش را افزایش دهد، مدتی در کنار بلوار متوقف بود که تانکر سوخت با آن برخورد می‌کند. بامداد سه‌شنبه نیز یک دستگاه اتوبوس تهران مریوان در گردنه صلوات‌آباد (۲۴ کیلومتری سنندج) دچار آتش‌سوزی شد و این دستگاه اتوبوس به‌طور کامل در آتش سوخت اما به مسافران آن آسیبی وارد نشد.

تانکرهای سوخت که حامل نفتا هستند، از شهرستان مریوان وارد کردستان شده و از طریق جاده این استان مواد سوختی را به استان‌های جنوبی کشور منتقل می‌کنند، عبور این تانکرها از جاده استان کردستان معمولا با حوادث مختلفی از جمله سقوط در دره‌ها و تصادف با خودروهای دیگر همراه است.

بهمن مرادنیا استاندار کردستان به مناسبت این حادثه دلخراش و کشته شدن ۱۱ نفر از هم استانی‌ها با صدور پیام تسلیتی سه روز عزای عمومی در کردستان اعلام کرد. شهرستان سنندج با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت مرکز استان کردستان است.

 

 

نمایش موجودیت‌ها