date_range شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۹:۱۴ ق.ظ

بورس هنوز پتانسیل رشد دارد

بورس هنوز پتانسیل رشد دارد
منبع خبر: روزنامه تعادل
دسته خبری: اقتصاد|بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه فعالیت معقول در بازار سرمایه نیازمند فرهنگ‌سازی جدی است،

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه فعالیت معقول در بازار سرمایه نیازمند فرهنگ‌سازی جدی است، گفت: لازم است افرادی که برای اولین‌بار قصد ورود به بازار سرمایه را دارند، حتی الامکان از طریق مشاوران سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها اقدام کنند. اینگونه، بازار هم دچار هیجان و جو کاذب نخواهد شد.

 مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام، رویکرد دولت در جذب منابع به بازار سرمایه را مثبت خواند و گفت: با وجود افت و خیزهای مقطعی، این بازار همچنان پتانسیل رشد خود را حفظ کرده است. محمد کفاش پنجه شاهی در گفت‌وگو با سنا، عملکرد صندوق‌ها را در این بازار بسیار عالی توصیف کرد و افزود: شاید بتوان گفت عملکرد صندوق‌ها گاهی از شاخص هم بهتر بوده است. وی با بیان اینکه در یک ماه اخیر، رشد برخی سهم‌ها در بازار سرمایه غیرعادی بود، اظهار داشت: با توجه به جو عمومی بازار و روند صعودی شکل گرفته، برخی سهام که از نظر بنیادی شرایط مناسبی نداشتند، همراه با روند کلی بازار رشد قیمتی را تجربه کردند که این موضوع جو هیجانی را بر بازار غالب کرد.

مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام توضیح داد: در این شرایط اصلاح بازار بسیار طبیعی است. کمااینکه در بازگشت بازار، تعدادی از سهم‌هایی که از ابتدا زیانده بودند، کماکان منفی هستند . کفاش پنجه شاهی اظهار کرد: در این مدت پول‌های تازه‌ای وارد بازار سهام شد که بخشی از آن متعلق به سرمایه‌گذاران تازه واردی بود که اطلاعات کارشناسی دقیقی نداشتند. همانطور که دیده شد طی دو ماه اخیر سهم‌های کوچکی خریداری شدند که قیمت آن دو برابر شد؛ ولی همزمان با ریزش بازار هم اینها شدیدتر از سهم‌های دیگر فرو ریخت.  وی با تاکید بر اینکه فعالیت معقول در بازار سرمایه نیازمند فرهنگ‌سازی جدی است، گفت: لازم است افرادی که برای اولین‌بار قصد ورود به بازار سرمایه را دارند، حتی الامکان از طریق مشاوران سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها اقدام کنند . اینگونه، بازار هم دچار هیجان و جو کاذب نخواهد شد.

مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام با اشاره به ظرفیت‌های خوبی که امسال برای ورود به بازار سرمایه ایجاد شد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه دولت هم چند بسته حمایتی از جمله کاهش مالیات بر فروش سهام در نظرگرفت که اینها نشان می‌دهد رویکرد دولت در جهت جذب منابع به بازار سرمایه مثبت بوده است .

 

 

نمایش موجودیت‌ها