ارسال چهار هزار بسته لوازم خانگی داخلی به مناطق سیل‌زده گلستان

ارسال چهار هزار بسته لوازم خانگی داخلی به مناطق سیل‌زده گلستان
منبع خبر: نامه نیوز

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام؟ ره؟ با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی ستاد در هشت استان سیل‌زده ادامه دارد، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام 18 هزار بسته لوازم خانگی برای مردم مناطق سیل‌زده ارسال می‌کند که دیروز چهار هزار بسته لوازم خانگی به ارزش 20 میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده گلستان ارسال شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
آقای محمد مخبر ظهر دیروز در حاشیه آیین ارسال بسته‌های لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده استان گلستان در جمع خبرنگاران گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ از همان لحظات اولیه وقوع سیل، خدمت‌رسانی به مردم این مناطق را آغاز کرد و این خدمت‌رسانی در هشت استان سیل‌زده ادامه یافته است. به گفته وی، هم‌اکنون قرارگاه‌های ایجاد شده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ در حال خدمت‌رسانی در هشت استان سیل‌زده هستند.
 
 
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ با اشاره به اینکه لوازم ضروری مثل پتو، چادر، آب معدنی، غذای سرد و گرم، چکمه و ... به مناطق سیل‌زده ارسال شده است، تاکید کرد: ما به مردم قول داده‌ایم از لحظه حادثه تا انتها در کنارشان باشیم.
 
مخبر درباره تصمیمات مهم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ در زمینه خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده گفت: تامین بخشی از لوازم خانگی از دست رفته، تامین دام‌های آسیب‌دیده و مهم‌ترین موضوع بحث اشتغال مردم مناطق سیل‌زده پس از بحران، از تصمیمات ستاد است. وی ادامه داد: امروز چهار هزار بسته لوازم خانگی به ارزش ۲۰میلیارد تومان شامل یخچال، گاز، پتو، موکت و ظروف مورد نیاز تهیه شده و به مناطق سیل‌زده گلستان ارسال می‌شود. این بسته‌ها حداکثر تا دو هفته دیگر در این مناطق توزیع خواهد شد.
 
توزیع اقلام بر اساس آمار مسوولان محلی
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ درباره نحوه توزیع این بسته‌های لوازم خانگی گفت: ستاد در مصادیق توزیع هیچ دخالتی نمی‌کند و امام جمعه و استاندار اسامی افراد واجد شرایط را مشخص می‌کنند تا این بسته‌ها در بین آن‌ها توزیع شود. مخبر با اشاره به اینکه چهار هزار بسته لوازم‌التحریر در استان گلستان توزیع شده است، خاطرنشان کرد: در دیگر استان‌های سیل‌زده نیز این اتفاق خواهد افتاد. وی تاکید کرد: فعالیت اصلی که توسط ستاد انجام خواهد شد، بحث اشتغال مردم مناطق سیل‌زده است و در این رابطه سه هزار شغل طی امسال در استان گلستان ایجاد خواهد شد و تمامی تسهیلات این کار در نظر گرفته شده و پس از بحران این کار انجام می‌شود.
 
 
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ درباره ساماندهی گروه‌های جهادی یادآور شد: از دو سال پیش ساماندهی این نیروهای جهادی انجام شد، برخی گروه‌ها وابسته به ستاد هستند و برخی گروه‌ها نیز از سوی ستاد به آن‌ها کمک شده است.
 
در این سیل تمامی گروه‌ها به یکدیگر وصل شدند و یک هم‌افزایی بسیار خوبی بین آن‌ها شکل گرفت. مخبر افزود: با حضور در برخی استان‌های سیل‌زده و دیدن تلاش این جوانان یاد جمله مقام معظم رهبری افتادم که فرمودند امروز هم اگر جنگ شود، جوانان کشور پرشورتر به صحنه می‌آیند.
 
وی با بیان اینکه پس از وقوع سیل هیچ جوانی در کشور آرام نگرفت، گفت: در کشور آمریکا سال‌۲۰۱۴ با ۳۷۵میلیمتر بارندگی ۳۰نفر جان خود را از دست دادند و هشت میلیارد دلار به کشور ضرر وارد شد. امروز هیچ دستگاه و نهادی در کشور وجود ندارد که بتواند برای کاهش آلام مردم کاری انجام دهد اما این کار را نکند و اگر بگوییم این دستگاه یا نهاد در حد توان کاری نکرده، یک ظلم است.
 
آمادگی ستاد برای حضور در زمان بحران
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ با بیان اینکه کشور حادثه‌خیز است و باید همیشه آماده باشیم، گفت: در همین مرکز فوریت‌های امدادی بنیاد اجتماعی احسان برای ۱۰هزار نفر سیل‌زده امکانات فراهم شده است و دلیل اصلی که در همان لحظات اولیه سیل خدمات خود را آغاز کردیم، همین موضوع است و اگر در هر نقطه‌ای از کشور از این قبیل حوادث رخ دهد، ستاد به‌سرعت وارد عمل خواهد شد.
 
 
مخبر با اشاره به اینکه هر بسته لوازم خانگی ارسالی به گلستان پنج میلیون تومان ارزش دارد، یادآور شد: در این‌گونه حوادث با وجود تلخی، نکات مثبتی هم به وجود می‌آید؛ برای مثال یکی از نکات مثبت این حادثه، این است که تمامی اقلام این بسته‌های ارسالی به مناطق سیل‌زده تولید داخل است و این امر باعث شده در سال رونق تولید، فعالیت آنان نیز 
رونق بگیرد.
 
لینک کوتاه کپی لینک
نمایش موجودیت‌ها