date_range شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۳:۲۸:۰۰ ب.ظ

جریمه رانندگان بدون توقف خودرو

رئیس پلیس راه استان همدان از راه اندازی و فعالیت دست افزار موبایلی توسط پلیس راه در محورهای مواصلاتی خبر داد.

سرهنگ رضا عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به این موضوع مطرح کرد:  در ۱۵ روز گذشته دست افزار موبایلی، سیستمی فعال در راستای جریمه رانندگان که بدون توقف خودرو است، راه اندازی شده و در حال حاضر پلیس راه برای اعمال جریمه رانندگان متخلف از آن استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد:  بسیاری از رانندگان متخلف در ایام تعطیلات عید فطر توسط این دست‌افزار، در تمامی محورهای مواصلاتی و ورودی و خروجی استان همدان با حضور پلیس راه  جریمه شدند.

عزیزی با اشاره به اینکه با استفاده از دست افزار موبایلی دیگر نیازی به توقف خودرو نیست، خاطرنشان کرد: هنگامی که یکی از عوامل پلیس راه قصد اعمال جریمه برای راننده را داشته باشد با استفاده از دست افزار موبایلی شماره پلاک خودرو را ثبت کرده و با دریافت اطلاعات خودرو، میزان مبلغ جریمه و علت آن توسط سیستم دست افزار در مدت ۱۵ دقیقه برای راننده ارسال می‌شود. 

وی یادآور شد: استفاده از این دستگاه موجب تسهیل اعمال مجازات رانندگان متخلف بوده و دیگر نیازی نیست که پلیس راه برای متوقف کردن خودروی راننده متخلف آن را تعقیب کند و یا اخطار لازم را برای توقف خودرو بدهد. 

رئیس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: در حال حاضر تمام عوامل پلیس راه در محورهای مواصلاتی مجهز به این دست افزار هستند و روزانه جریمه های بسیاری در سیستم ثبت و جزئیات آن به صاحبان پلاک خودروی ثبت شده ارسال می‌شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته تصادفی که منجر به فوت و یا خسارات شدید شود، نداشته‌ایم، عنوان کرد: رانندگان برای جلوگیری از جریمه توسط این سیستم اینترنتی سرعت مجاز را رعایت کرده و با بستن کمربند ایمنی سفری ایمن داشته باشند.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها