date_range یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۱۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مرگ کارگر ساختمانی در همدان

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از مرگ کارگری بر اثر سقوط از ساختمان نیمه‌کاره در میدان بعثت شهر همدان خبر داد.

دکتر علی‌احسان صالح در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اعلام این خبر افزود: روز گذشته- شنبه 28 مهر- ساعت 17 کارگری 42 ساله از طبقه چهارم ساختمان نیمه‌کاره‌ای واقع در میدان بعثت سقوط کرده و پس از انتقال به بیمارستان بعثت در ساعت 22 فوت می‌کند.

وی به نمونه‌هایی از حوادث ناشی از کار در مهرماه در سطح استان اشاره کرد و با اشاره به جان باختن کارگری 38 ساله در روستای نامیله ملایر در 15 مهرماه یادآور شد: این فرد در پی تخریب ساختمان قدیمی خشتی زیر آوار می‌ماند و در جا فوت می‌کند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان خاطرنشان کرد: چهار کارگر نهاوندی نیز در گودبرداری غیراصولی و ریزش آوار و یک نفر بر اثر فروریختن سقف یک ساختمان جانشان را از دست دادند.

وی با اشاره به افزایش آمار فوتی‌های ناشی از حوادث کار در سالجاری، از مرگ 18 نفر بر اثرحوادث ناشی از کار در استان خبر داد و گفت: در 6 ماهه نخست امسال 18 مرد و در مدت مشابه سال گذشته 13 مرد بر اثر حوادث ناشی از کار جان باختند که نشان‌دهنده رشد 38 درصدی است.

صالح اظهار کرد: در نیمه نخست امسال 216 نفر در استان بر اثر حوادث ناشی از کار مجروح شده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5 درصد کاهش یافته است.

وی شمار مجروحان ناشی از حوادث کار در مدت مشابه سال گذشته را 228 نفر برشمرد و افزود: تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث کار در سال 96، 29 نفر و تعداد مجروحان 439 نفر بوده است.

مرگ بر اثر گردوتکانی

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان در ادامه از مرگ فردی از اهالی روستای سادات‌آباد شهرستان تویسرکان خبر داد و گفت: 10 روز پیش مردی 56 ساله به علت سقوط از درخت گردو در بیمارستان بعثت همدان بستری می‌شود که متاسفانه روز گذشته به علت شدت جراحت فوت می‌کند.

وی با بیان اینکه در فصل گردوتکانی یک مردی 49 ساله از اهالی نهاوند هم در حین گردوتکانی از درخت سقوط کرده و  پس از انتقال به بیمارستان، در آنجا فوت می‌کند.

صالح یادآور شد: در همین مدت یک مرد 53 ساله در روستای انجلاس شهر همدان از درخت گردو سقوط کرده و قبل از رسیدن به بیمارستان بعثت جان می‌سپارد.

وی بیان کرد: طی ماه اخیر یک مرد 40 ساله در روستای یلفان شهر همدان و مرد 48 ساله در روستای دولائی نیز از توابع شهرستان تویسرکان بر اثر سقوط از درخت در حین گردوتکانی جان باختند.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها