date_range سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۱:۰۰ ب.ظ

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان اعلام کرد افزایش 50 درصدی کشفیات هروئین و گل در همدان

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان‌همدان از افزایش نگران‌کننده مصرف ماده‌مخدر «گُل» در سطح استان و کشور خبر داد و گفت: متاسفانه در حال حاضر شاهد افزایش 50 درصدی کشفیات موادمخدر هروئین و گُل در استان و کاهش عرضه شیشه در بازار هستیم.

سرهنگ هادی قزوینه در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه کشت خشخاش و شاه‌دانه(گُل) در همدان نداریم، در رابطه با علت افزایش مصرف گُل در بین مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان، اظهار کرد: متاسفانه بزرگترین معظلی که با آن مواجه هستیم، مصرف و گرایش نگران‌کننده جوانان و نوجوانان به ماده‌مخدر گُل است و این به علت ضعف آگاهی در بین مردم است چرا که گمان مصرف‌کنندگان بر این است که این ماده اعتیادآور نیست .

وی با اشاره به ظرفیت مطلوب استان همدان برای ساماندهی و درمان معتادان متجاهر، تصریح کرد: ظرفیت بالای خدمات و وجود تیم‌های پزشکی و درمانی متخصص در مرکز ماده 16، همکاری مناسب و برنامه‌ریزی شده دستگاه‌های مرتبط از جمله بهزیستی و درمان رایگان بخشی از معتادان متجاهر توسط کمپ‌های خصوصی از جمله دلایل ایجاد ظرفیت مطلوب استان برای ساماندهی و درمان معتادان متجاهر است.

قزوینه پارک‌ها و اماکن عمومی داخل شهر را جزء خط قرمزهای ستاد مبارزه با موادمخدر دانست و عنوان کرد: نیروهای مبازه با موادمخدر به محض مطلع شدن از تجمع معتادان در حاشیه و یا داخل شهر، به سرعت در محل حاضر شده و اقدام به جمع‌آوری آنان می‌کنند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان‌همدان با بیان تعداد معتادان متجاهر جمع‌آوری شده از ابتدای سال تا کنون، مطرح کرد: در طول سال 400 معتاد متجاهر در مراکز ماده 15 و 16 ساماندهی شده‌اند که 6 نفر از آنها را بانوان شامل می‌شدند و بخشی از آنها به‌علت اتمام دوره درمان ترخیص شده و حدود 160 نفر دیگر هنوز تحت درمان هستند.

نرخ شیوع اعتیاد در همدان 50 درصد پایین‌تر از میانگین کشوری است

قزوینه در رابطه با رتبه اعتیاد استان در سطح کشور بیان کرد: براساس تحقیقات شیوع‌شناسی در سطح کشور، نرخ شیوع استان همدان از میانگین کشوری 50 درصد کمتر است و پایین‌تر از 19 استان دیگر در سطح کشور قرار دارد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان‌همدان درباره جدیدترین عملیات دستگیری در حوزه مبارزه با موادمخدر گفت: شب گذشته یک زن و مرد که قصد ورود به استان را داشتند، همراه با 150 گرم ماده‌مخدر شیشه دستگیر شدند.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها