date_range سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۱۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

عرصه بین‌الملل به حالت صفر و یک تبدیل شده است

عرصه بین‌الملل به حالت صفر و یک تبدیل شده است
منبع خبر: مجلس نیوز
دسته خبری: سیاست|مجلس

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از سیاست‌های اقتصادی دولت در حوزه‌های مختلف انتقاد کرد.

محمد عزیزی در نشست علنی امروز( سه شنبه 29 خرداد ماه) در نطق میان دستورخود با اشاره به اینکه ایران به لحاظ بین المللی در یک برهه حساس قرار گرفته‌ است، گفت: باید برای سخنان بیهوده سران کشورهایی که خود را سردمدار دموکراسی جهان معرفی می‌کنند و برای عرصه بین المللی و تعهداتی که کشورها به آن پایبند نیستند، تاسف خورد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برجام تعهدی بین المللی بود که با اصرار آمریکا و کشورهای امضا کننده منعقد شد، افزود: جمهوری اسلامی ایران متعهدترین کشور این معاهده بود، اما این معاهده از سوی کشوری که خود را مدعی دموکراسی می‌داند نقض شد.

 

آمریکا می‌گوید یا با من هستید یا علیه من

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه عرصه بین الملل به حالت صفر و یک تبدیل شده است، ادامه داد: آمریکا می‌گوید یا با من هستید یا علیه من، اما ما در این عرصه محکم ایستاده‌ایم و استوار هم خواهیم ماند.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بدانید که ما چهل سال است که در تحریم بوده و چهل سال است به دلیل اسلامی بودن در فشار هستیم، اما جمهوری اسلامی ایران همچنان پایدار و پاینده بوده و از این به بعد هم خواهم بود.

 

عرصه بین الملل هم‌اکنون حالت پلیس خوب و پلیس بد را دارد

وی با بیان اینکه نباید روزی را  فراموش کنیم که رهبر معظم انقلاب در بحث برجام نکته قابل توجهی فرمودند که آن هم عدم اعتماد به این کشورها بود، افزود: مقام معظم رهبری اکنون تاکید دارند که در بحث اروپا باید تضمین‌های لازم اخذ شود.

عزیزی با اشاره به اینکه عرصه بین الملل هم‌اکنون حالت پلیس خوب و پلیس بد را دارد، ادامه داد: آنچه که اکنون چاره جمهوری اسلامی  بوده اتکا به درون و حفظ وحدت تحت رهبری عمود خیمه نظام مقام معظم رهبری و احترام به  دانش داشته‌های خود است.

 

بازار ارز آشفته بوده و وضعیت بازار خودرو افتضاح است

وی اظهار داشت: ما در عرصه بین الملل و  رعایت حق احترام و منافع طرفین در معاهدات حاضر شدیم و حاضر هم خواهیم شد و هیچگاه عزتمان را به  ذلت تبدیل نخواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید قبول کرد وضعیت اقتصادی کشور وضعیت مناسبی نیست، افزود: حال اقتصاد این روزها خوب نیست، بازار ارز آشفته بوده و وضعیت بازار خودرو افتضاح است، به  کجا می‌رویم؟ ارگان‌های نظارتی چه می‌کنند.

 

آیا سازمان تعزیرات حکومتی به بحث عدم ارائه خودرو به بازار توسط خودروسازان ورود کرد؟

وی ادامه داد: سازمان تعزیرات حکومتی برای میوه فروش و بقال به دلیل گران فروشی و احتکار جریمه‌های قابل توجهی اعمال می کند، اما آیا در بحث خودرو و عدم ارائه خودرو به بازار توسط خودروسازان که موجب ایجاد بازار سیاه شد ورود پیدا کرد؟

عزیزی خطاب به رییس جمهور، تصریح کرد: آقای رئیس جمهور از آن روزی که با آن خنده های زیبا در برنامه تلویزیون گفتید قمیت ارز حباب است مردم خریداری و اشتباه نکنند و قیمت کاهش پیدا می‌کند کمتر از شش ماه  می‌گذرد، نه تنها این قیمت کاهش پیدا نکرد بلکه از دو برابر هم گذشت.

 

مسیر مدونی برای نظام پولی و بانکی نداریم

وی افزود: آقای روحانی مردم نگران هستند، یک بار دیگر به تلویزیون بیایید و با خنده‌ای دیگر دلار را به مرز ۱۰ هزار تومان برسانید، خواهش می ‌کنم با مردم روراست باشید، باید قبول کرد که تیم اقتصادی دولت ضعیف است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مجلس دهم، با بیان اینکه مسیر مدونی برای نظام پولی و بانکی نداریم، ادامه داد: آقای رئیس جمهور آیا خبر دارید در بازار سیاه خودرو قمیت برخی خودروهای مونتاژ داخلی تا ۷۰ میلیون تومان گران شده است؟ آیا از وضعیت مسکن مطلع هستید یا فقط از اظهار نظر وزیر مسکنتان را  که می گوید افزایش قیمت مسکن سیاسی است، می شنوید.

 

اگر خدا احمدی‌نژادی را نمی‌آفرید اکنون  مشکلات کشور را به گردن چه کسی می‌انداختید؟

وی یادآور شد: فکر کرده‌اید اگر خداوند متعال احمدی‌نژادی نمی‌آفرید اکنون باید مشکلات کشور را به گردن چه کسی می‌انداختید؟ از انداختن مشکلات به گردن دیگران بپرهیزید، مشکلات را واقعی ببینید وبرای حل مشکلات متحد شوید.

عزیزی با بیان اینکه غول بیکاری در حال فربه شدن است و به گردنه اصلی نظام تبدیل شده است، افزود:علاوه بر دهه شصتی‌ها جوانان دهه هفتاد هم به دنبال شغل هستند و دهه هشتادی‌ها هم آماده ورود به جرگه بیکاران شده‌اند، ۹۰ درصد مراجعان ما موضوع اشتغال را مطرح می‌کنند که جز شرمندگی جوابی برای آنها نداریم.

 

از آمارسازی و آمارپردازی برای اشتغال بپرهیزید

وی ادامه داد: از آمارسازی و آمارپردازی برای اشتغال بپرهیزید، چرا درخصوص مشاغل از دست رفته حرفی نمی‌زنید؟ چرا سخنی نمی‌گویید؟ چرا قبول ندارید حال صنعت خراب است؟ چرا قبول ندارید وضعیت کارخانجات اورژانسی شده است؟

این نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس دهم، با بیان اینکه بازنشستگان با چنگ و دندان در نبرد هستند مسئولیت خود را از دست ندهند و فقط حضرت عزرائیل می تواند توفیق خدمت را از آنها سلب کند، اظهار داشت: آقای ریئس جمهور و نماینده محترم و مدیران بازنشسته اجازه بدهید جوانان هم نفسی بکشند، اگر تکلیف خدمتگزاری بوده انجام شده اگر لذت مسئولیت بوده چشیده‌اید، اگر موضوع سازندگی کشور بوده  که وضعیت فعلی محصول شما است و جای تشکر هم دارد.

 

یک کشور ثروتمند نباید هر روز شاهد کوچکتر شدن سفره مردم باشد

وی افزود: از هیات رییسه محترم تقاضا دارم تا بازار لابی بیشتر از این داغ نشده موضوع عدم بکارگیری بازنشستگان را در دستور مجلس و صحن علنی قرار بگیرد.

عزیزی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود، ادامه داد: چهار بانده کردن جاده ترانزیت زنجان به تاکستان حدود ۱۰ سال در حال انجام است و همچنان با کندی پیش می‌رود، پروژه عمرانی هم وضعیت مناسبی ندارد، وضعیت آب شرب روستاها مناسب نیست و مشکل میراث در سلطانیه نفس شهرستان را بریده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حفظ نظام، انقلاب و کشور برای همه ما و همه مردم باید در اولویت باشد، تصریح کرد: به فکر مردم باشید و از ناراحتی مردم نگران باشید،  ما کشور ثروتمندی هستیم  و نباید در یک کشور ثروتمند هر روز شاهد کوچکتر شدن سفره مردم باشیم./

پایان پیام
نمایش موجودیت‌ها