date_range شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۲۵:۰۰ ق.ظ

اردوغان: مردم ترکیه آیفون را تحریم کنند

اردوغان: مردم ترکیه آیفون را تحریم کنند

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، به تازگی از مردم کشورش خواسته است که اپل و دیگر شرکت‌های الکترونیکی آمریکایی را تحریم کنند.

فناوران - رابطه بین کشورهای ترکیه و آمریکا چندان خوب نیست و از همین رو، رئیس جمهور ترکیه از مردمش خواسته است که شرکت های الکترونیکی آمریکایی را تحریم کنند؛ اردوغان به طور مستقیم از مردمش خواسته که گوشی هایشان را از آیفون به سامسونگ تغییر دهند.
اردوغان ضمن حمایت از گوشی های سامسونگ، مردمش را به خرید گوشی های ونوس (ساخت شرکت ترکیه ایِ وستل) نیز تشویق کرده است. گفتنی است که آیفون های اپل، حدودا ۱۵ درصد از سهم بازار گوشی های ترکیه را در اختیار دارند.
رئیس جمهور ترکیه بارها تاکید کرده که آن ها هدف یک جنگ اقتصادی قرار گرفته اند و به همین علت، از مردمش درخواست کرده است که پول های خارجی خود را بفروشند و خرید از شرکت های بومی را به بیشترین حد ممکن برسانند تا به تقویت استقلال اقتصادی ترکیه، کمک کنند.
سایت فایننشیال تایمز در گزارشی اعلام کرده است که رجب طیب اردوغان، از ۸۱ میلیون نفر مردم کشورش درخواست کرده تا از این به بعد خرید کالا از شرکت های فناوری محور آمریکایی را تحریم کنند. او صراحتا گفته است که «دارندگان iPhone  بدانند که سامسونگ هم گوشی های خوبی دارد. در کشور خودمان، گوشی های ونوس را هم داریم که ساخت شرکتی داخلی 
است.
مقامات ایالات متحده آمریکا به تازگی تعرفه های گمرکی محصولات فلزی کشور ترکیه را افزایش داده اند؛ آن ها همچنین در حال فراهم سازی مقدمات جهت تحریم کردن دو وزیر ترکیه هستند.
بر اساس این گزارش لیر (واحد پول ترکیه) هفته گذشته با افت زیادی مواجه شد. هنوز مشخص نیست که آیا اردوغان می خواهد مستقیما دستور تحریم کالاهای آمریکایی (نظیر محصولات Apple) را از طریق کارهایی مثل افزایش تعرفه ها یا ممنوعیت واردات، صادر کند یا خیر.
نمایش موجودیت‌ها