date_range پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۲۱:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

خلیفه و خدابخشی بهترین‌های جهان شدند

خلیفه و خدابخشی بهترین‌های جهان شدند
منبع خبر: افکار نیوز
دسته خبری: ورزش|تکواندو

بیست و یکمین دوره مسابقات جام جهانی 2017 ، در شهر آبیجان ساحل عاج برگزار شد و در پایان این رقابت‌ها، سیدنعمت خلیفه به‌عنوان بهترین مربی جهان و مهدیخدابخشی به‌عنوان برترین بازیکن انتخاب شدند.

به گزارش ،

سایت فدراسیون جهانی تکواندو، ضمن اعلام این خبر با تمجید از  مهدی خدا بخشی  نوشت: مهدی ، «ترمیناتور»، خدابخشی، که پس از غیبت طولانی مدت پس از المپیک ریو، بازگشت پیروزمندانه ای به رقابت های تکواندو داشت ، به عنوان ارزشمند ترین بازیکن مرد انتخاب شد.

در بخش زنان نیز پان گائو از چین بهترین بازیکن شناخته شد.

عنوان بهترین مربی مرد جهان به سید نعمت خلیفه از ایران رسید و جایزه بهترین مربی زن هم به جیانمین گوان از چین اختصاص یافت. در بخش داوری هم دانیل رابرت خراسبانبجان از لبنان، آملی موراس از آمریکا و جنگ ین لی ازمالزی به بهترین داوران این مسابقات برگزیده شدند.

این سایت نوشت،نتیجه پایانی بخش مردان نشان داد که ایران یک سال پس از ناکامی غافلگیر کننده در المپیک ریو بار دیگر به درستی به رتبه اول جهان بازگشته است.
گفتنی است، بیست و یکمین دوره  مسابقات   جام جهانی 2017  با حضور 8 تیم برتر جهان در بخش مردان و 5 تیم در بخش زنان به مدت دو روز در "آبیجان" ساحل عاج برگزار شد. در نهایت و در گروه مردان  ایران  قهرمان شد، روسیه بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و تیم‌های ساحل عاج و کره جنوبی مشترکا سکوی سومی را به خود اختصاص دادند.

 

نمایش موجودیت‌ها