date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۳۱:۰۰ ق.ظ

بارش برف و باران در برخی مناطق کشور

بارش برف و باران در برخی مناطق کشور
منبع خبر: افکار نیوز
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: از امروز سامانه بارشی در شمال و شمال‌غرب کشور فعال شده و شاهد بارش در استان‌های آذربایجان‌شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران هستیم.

به گزارش ،

امیر حسین نقشینه اظهار داشت: از امروز سامانه بارشی در شمال و شمال غرب کشور فعال شده و شاهد بارش در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران هستیم. با گسترش دامنه فعالیت این موج در شمال شرق کشور،در بخش هایی از خراسان رضوی هم با بارش باران روبرو هستیم. 

وی ادامه داد: از اواخر وقت امشب و فردا باید منتظر بارش برف و باران در تهران و البرز باشیم. 

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه باد آلودگی هوای اصفهان و مشهد را کم می کند، تاکید کرد: از عصر امروز شاهد وزش باد در استان های اصفهان و مشهد خواهیم بود که باعث تغییر توده هوا شده و آلودگی در این دو کلانشهر رفع می شود. 

نقشینه با اعلام اینکه روند کاهش دما در کشور اتفاق می افتد، افزود: از عصر امروز برای رشت،مشهد، تبریز و شهرهای ساحلی مازندران بارش باران همراه با کاهش دما پیش بینی می شود. بارش در تبریز به صورت یک روز در میان تا آخر هفته ادامه دارد. 

وی در مورد وضعیت هوای خوزستان گفت: امروز هم جنوب کشور با مه و گرد و خاک روبرو است که از فردا با افزایش سرعت باد این مشکلات رفع می شود. 

 

نمایش موجودیت‌ها