date_range دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۳۴:۰۰ ب.ظ

/چهل‌سالگی انقلاب/ 85 درصد نیازهای نظامی کشور از تولیدات داخلی تامین می‌شود

معاون وزیر دفاع کشور گفت: امروز 85درصد نیازهای نظامی و انتظامی کشور از صنایع دفاعی داخلی تامین می شود.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، سردار رضا طلایی نیک در جمع مردم پرشور لنگرود در راهپیمایی، 22بهمن، گفت: امروز شهید املاکی، شهید حسن پور، شهیدان اصغری خواه، لاهوتی، عبدالکریمی و همه شهدای لنگرود خوشحال هستند بعد از 40سال با نشاط  و شور و شعف با همان فریاد انقلابی دشمنان را ناامید کردید.

وی افزود: این انقلاب امروز پیوستگی نسلی پیدا کرده و از نسل اول انقلاب تا نوباوگان که آیندگان انقلاب ما هستند، حضور دارند.

وی علت راه اندازی جنگ تجاری آمریکا را در جهان سرکوب کردن نارضایتی‌های پنهان و جدی داخل آمریکا عنوان کرد و گفت: آمریکا امروز بخاطر جلوگیری از جریان مخالفین ضد سرمایه داری داخلی که بسیار جدی است در دنیا جنگ تجاری و اقتصادی راه انداخته تا در داخل کشور خود پایه های اقتصادی را مستحکم کند.

سردار طلایی نیک در ادامه به جنگ اقتصادی ایران اشاره کرد و گفت: امروز روز جهاد اقتصادی است و دشمن فقط هویت ما را نشانه نگرفته بلکه پیشرفت مارا نیر هدف قرار داده است.

معاون وزیر دفاع کشور خاطرنشان کرد: امروز جمعیت ایران بعداز 40سال 2/2برابر شده اما درتمام شاخص های پیشرفت اقتصادی، احتماعی، زیربنایی، علمی، آموزشی و دفاعی از 2برابر تا 100برابر رشد کرده است.

    معاون وزیر دفاع کشور،    طی مقایسه ای از رشد علمی ایران قبل و بعداز انقلاب اسلامی گفت: رتبه علمی ایران قبل از انقلاب  54بود و امروز رتبه 16جهان را دارد.

وی یادآورشد: با اینکه ایران اسلامی 40سال تحریم نظامی است و قبل از انقلاب 95درصد نیازهای نظامی و انتظامی از آمریکا وارد می شد اما امروز 85درصد نیازهای نظامی و انتظامی ما از صنایع دفاعی داخلی تامین می شود.


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها