date_range شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۲۳:۰۰ ب.ظ

دوم مرداد سالجاری برگزار می‌شود؛ سومین همایش بزرگ گرامیداشت برپایی نماز جمعه در آستارا

دوم مرداد سالجاری برگزار می‌شود؛ سومین همایش بزرگ گرامیداشت برپایی نماز جمعه در آستارا
دسته خبری: سیاست|آیین

امام جمعه آستارا از برگزاری سومین همایش بزرگ گرامیداشت برپایی نماز جمعه در آستارا همزمان با دوم مرداد ماه سالجاری خبر داد.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا در اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان آستارا در سالجاری که در دفتر امام جمعه این بندر مرزی برگزار شد، اظهار کرد: همه دستگاه های اجرایی باید مصوبات شورای فرهنگ عمومی را لازم الاجرا بدانند و بر آن پایبند باشند.

وی با بیان اینکه ضمانت اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی با فرمانداری است و این مصوبات حکم مصوبات مجلس شورای اسلامی را دارد، ادامه داد: متاسفانه بسیاری از مصوبات این شورا فراموش شده و عملیاتی نمی شوند.

وی با اشاره به چهلمین سالگرد برپایی نماز جمعه و اهمیت آن در جمهوری اسلامی ایران، افزود: نماز جمعه به شورای فرهنگ عمومی متصل است و هر اقدامی در نماز جمعه انجام و یا سخنی که گفته می‌شود در راستای ارتقای فرهنگ عمومی است.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا با تاکید بر اینکه نماز جمعه خود یک فرهنگ عمومی، سیاسی، اجتماعی و دینی است، تصریح کرد: از کلیه دستگاه های اجرایی انتظار   همراهی کامل در برگزاری هر چه بهتر نماز جمعه و همچنین برنامه های گرامیداشت چهلمین سالگرد برپایی نماز جمعه در شهرستان مرزی آستارا را داریم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آستارا بر ضرورت همکاری و پشتیبانی کلیه دستگاه و نهادها با ستاد نماز جمعه شهرستان مرزی آستارا تاکید کرد و گفت: نماز جمعه شهرستان مرزی آستارا در رسانه های داخلی و خارجی همواره بازتاب ویژه ای داشته است.

وی از همکاری نیروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در برپایی هر چه بهتر نماز جمعه در شهرستان مرزی آستارا تقدیر کرد و خواستار آذین بندی کوچه ها و معابر و چاپ بنر و پارچه نوشته های تبلیغاتی در سطح شهر با موضوع مذکور توسط ادارات و نهادهای عضو شورای فرهنگ عمومی شد.

امام جمعه آستارا با اشاره به برگزاری سومین همایش بزرگ گرامیداشت برپایی نماز جمعه در آستارا در روز چهارشنبه دوم مرداد ماه سالجاری در محل مصلی این شهرستان، خاطر نشان کرد: در این همایش که با حضور مردم شهید پرور و همیشه در صحنه آستارا و روسای ادرات و کارکنان دستگاه های اجرایی این شهرستان برگزار خواهد شد، از فعالین برپایی نماز جمعه تقدیر می شود.

وی با بیان اینکه نماز جمعه در عرصه های ملی و بین المللی نقش اثر گذاری دارد، اضافه کرد: پایگاه های نماز جمعه مانع ترفندهای دشمنان شده اند و دشمنان تاب تحمل برگزاری نماز جمعه با حضور ائمه جمعه را ندارند.

حافظ نیا در پایان تاکید کرد: نماز جمعه همواره مورد هجمه دشمنان انقلاب اسلامی بوده است و دشمنان با ترور ائمه جمعه و شهدای محراب سعی در   جلوگیری از برگزاری این اجتماع عظیم و پرشور اسلامی و سیاسی بوده اند.

به گزارش ایسنا، ایجاد فضایی در هتل ها، رستوران ها و تالارهای عروسی ویژه اقامه نماز با نظارت و بازرسی دستگاه های اجرایی مرتبط و با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستارا و همچنین اجرای مصوبه مربوط به ممانعت از ساخت بناهای مسقف قبور با سنگ قبرهایی بزرگ در محل آرامستان آستارا از جمله مصوبات شورای فرهنگ عمومی آستارا در این نشست بود.


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها